Як вибрати найкращий роутер для дому, квартири чи офісу у 2024 році?
Технологія Wi-Fi, що мовою оригіналу звучить Wireless Fidelity та перекладається як бездротова правдивість відтворення, була розроблена у 1990 році в Сполучених Штатах Америки та використовувалась великими корпоративними компаніями Кремнієвої долини як локальна інтернет-мережа. З кожним роком wi-fi мережа набирала шаленої популярності по всьому світу і сьогодні нею користуються десятки тисяч задоволених користувачів у кожному місті. Без wi-fi роутера, який роздає швидкий Інтернет, важко уявити офіс будь-якої комерційної або промислової компанії, затишне кафе або відпочинковий комплекс. Ба більше - сьогодні wi-fi роутери встановлюють на автозаправках, залізничних вокзалах, лікарнях, торгових центрах та навіть у громадському транспорті, щоб населення мало доступ до надійного та повноцінного інтернет-з’єднання.
Однак, коли виникає потреба придбати wi-fi роутер для підключення бездротової мережі Інтернет у приватному будинку, офісі компанії або у ресторані, більшість користувачів задають одне й теж саме запитання: як вибрати роутер? Досвідчені менеджери компанії Gazik з власного багаторічного досвіду знають, як правильно вибрати вай фай роутер та з задоволенням поділяться з вами порадами та рекомендаціями на що саме необхідно звернути увагу при виборі роутера у цій публікації.
Роутер і маршрутизатор: різниця
Найперше, що варто зазначити, це те, що роутер та маршрутизатор - це два різні терміни, для опису одного і того ж пристрою, який використовується для створення інтернет-з’єднання. Отже, роутер або маршрутизатор - це спеціальний пристрій, який інтернет-провайдер під'єднує до глобальної мережі Інтернет за допомогою кабелю, після чого він розподіляє мережевий сигнал на усі цифрові пристрої у квартирі, що дозволяє їх об'єднуються в одну безшовну мережу.
Для того, щоб точно знати, який роутер вибрати для підключення Інтернету у приватному будинку або офісному приміщенні, пропонуємо більш детально ознайомитися з основними видами роутерів.
Види роутерів
Роутер або маршрутизатор є так званою точкою доступу до мережі, але, а ж ніяк не його джерелом і для його ефективного функціонування та отримання сигналу, пристрій необхідно під'єднати до постачальника послуг інтернету - провайдера. Залежно від способу підключення, розрізняють такі моделі роутерів:
-
ADSL – підключення до інтернету відбувається за допомогою спеціального телефонного кабелю;
-
Ethernet – підключення здійснюється за рахунок надійного оптоволоконного кабелю;
-
Мобільні роутери, які отримують доступ до глобальної мережі через компактні інтернет-модем або SIM-картку;
-
Універсальні – поєднують в одному пристрої відразу декілька видів доступу до Інтернет-мережі.
Окрім способу підключення роутера або маршрутизатора до мережі, розрізняють пристрої також за типом призначення та вартістю.
За призначенням
За типом призначення виділяють наступні види роутерів:
-
Wi-Fi роутери для домашнього використання. Домашні роутери використовуються у невеликих за площею житлових приміщеннях та призначені для застосування обмеженою кількістю користувачів (до 10 активних підключених пристроїв). У свою чергу такі пристрої поділяються на роутер для квартири, для приватного будинку та маршрутизатор для дачі, які відрізняються площею покриття та необхідною силою сигналу для забезпечення з'єднання. Наприклад, оптимальним варіантом маршрутизатора невеликої квартири є дводіапазонний пристрій, а для приватного будинку краще роутер зі спеціальною прошивкою, яка дозволяє створити Mesh мережу. Роутер для підключення wi-fi мережі на дачі краще обирати такий, який може працювати від SIM-карти або ж під'єднуватися до найближчої мобільної вишки за допомогою спрямованих антен;
-
Роутери для офісу. Основними особливостями офісного маршрутизатора є можливість підключення великої кількості користувачів та широкий набір додаткових функцій, наприклад: вбудований фаєрвол, можливість створення мережі з різним рівнем доступу, обмеження максимальної швидкості для невідомих користувачів. А для забезпечення якісного та безперебійного інтернет-з’єднання на території офісних приміщень, краще використовувати дротові пристрої.
-
Ігрові (геймерські) роутери. Основне призначення таких роутерів - висока швидкість передачі даних під час ігрового процесу. До списку вимог, на які варто звертати увагу обираючи маршрутизатор відносять: потужний процесор, стабільний сигнал та максимальна швидкість;
-
Роутери призначені для громадських місць. Актуальні такі пристрої для великих за площею приміщень, оскільки вони мають широке покриття та здатні одночасно забезпечувати інтернет-з’єднанням значну кількість пристроїв та користувачів. Однак для захисту особистих даних користувачів від зловмисників, доступ до налаштувань маршрутизатора обмежений.
За ціною
Відповідно до вартості, виділяють 3 основні групи wi-fi роутерів:
-
бюджетні пристрої, вартість яких у більшості виробників не перевищує 1000 грн, але при цьому роутер забезпечує базові потреби користувачів в інтернет-з’єднанні;
роутери середньобюджетного сегмента, ціна яких коливається у діапазоні 1000-2000 грн і які забезпечують безперебійне з'єднання та відрізняються наявністю програмного забезпечення, яке є вагомою перевагою на відміну від бюджетних моделей;
-
топ-сегмент, де вартість роутера стартує від 2 тисяч гривень, а пристрої відрізняються максимальною швидкістю передачі даних, можливістю забезпечувати з'єднання для більш ніж 100 користувачів одночасно та вбудованим програмним забезпеченням відмінної якості.
Багато покупців, обираючи будь-який товар на сайті або в офлайн магазині, керуються правилом “висока ціна=відмінна якість”. Однак за якісний роутер не завжди варто переплачувати. Наприклад, якщо ви шукаєте який роутер краще купити для невеликої квартири та для звичайного відвідування сайтів з метою пошуку інформації, вам підійде навіть сама бюджетна модель. Якщо ж вам потрібен потужний маршрутизатор з більшою пропускною здатністю та підвищеним радіусом дії - зверніть увагу на бездротовий маршрутизатор з вищою ціною.
На що звертати увагу при виборі роутера?
З моменту появи, зовнішній вигляд та будова роутерів практично не змінилися, на відміну від технічних стандартів wi-fi технології. Наприклад, на ринку можна знайти моделі, які підтримують такі стандарти: a, b, g, n, ac, ax, які з 2018 року позначають за новою системою позначень, зокрема Wi-Fi 4-802.11n та Wi-Fi 5-802.11ac. А от у 2021 році виробники обладнання розробили новий стандарт wi-fi 6 (802.11ax), який може забезпечити максимальну швидкість передачі даних до 11 Гбіт/с. Також виробники розробили та тестують нові моделі “стандарт wi-fi 6e”, які працюватимуть на частоті 6 ГГц. Про те, стандарти wi-fi це не основний критерій, на які потрібно звертати увагу обираючи маршрутизатор.
Отже, вам необхідний якісний бездротовий wi-fi роутер який краще підійде саме для ваших потреб, звертайте увагу на:
Сумісність із провайдером (WAN-порт)
Сумісність роутера із провайдером - це перший та основний критерій на який обов'язково потрібно звертати увагу обираючи передавач як для домашнього використання, так і для застосування в офісі. Саме від характеристик WAN-порту безпосередньо залежить чи буде працювати маршрутизатор працювати з вашим провайдером. Наприклад, виділяють роутери з форматом DSL, у який підключення здійснюється через телефонну лінію та Ethernet формат - роутер під'єднується до інтернет-мережі через спеціальні канали, які використовує провайдер. Також виробники пропонують й інші моделі роутерів, які, підтримують відразу декілька форматів.
Перевірити сумісність з провайдером досить просто, варто уточнити у менеджера, для яких роутерів доступні мережі, які вони використовують та дотримуючись рекомендацій придбати оптимальну модель маршрутизатора.
Кількість і типи портів
Для оптимальної роботи wi-fi роутера достатньо лише одного WAN-порту для підключення для оптоволоконного кабелю, який забезпечує стабільне інтернет-з’єднання. Однак маршрутизатори також оснащуються вихідними LAN-портами, до яких можна підключити оптоволокно, якщо є необхідність підвести Інтернет до певних пристроїв саме через кабель та використовувати роутер як комутатор. Крім lan-роз’ємів, для збільшення функціонала роутера, пристрій також можуть бути обладнаний додатковими роз'ємами для підключення безпосереднього кабелю ethernet та таких пристроїв, як: персональний комп'ютер, ноутбук, ігрова консоль або телевізор, які потребують стабільного доступу до мережі.
Про те, вибрати роутер потрібно не лише з певною кількістю роз'ємів, особливу увагу також слід звертати й на їхні характеристики. Наприклад, оптимальний варіант - стандарт 10/100/1000BASE-T Ethernet. Такий маршрутизатор забезпечує передачу даних без перешкод зі швидкістю 1 Гбіт/с. А якщо порт LAN відповідає стандарту wi-fi 10/100BASE-T Ethernet, верхній поріг швидкості передачі може сягати 100 Мбіт/с.
Крім стандартних роз'ємів, на корпусі wi-fi роутера можуть бути додаткові USB-порти, які досить часто використовуються для підключення, наприклад, принтера або SSD-накопичувача, який виконує функцію зовнішнього сховища.
Стандарти Wi-Fi та частоти
Wi-Fi роутер це пристрій, який купується та використовується користувачами протягом багатьох років. Саме тому, фахівці рекомендують вибирати та купувати маршрутизатор, який підтримує актуальні стандарти wi-fi. Наприклад, стандарт wi-fi 6 або 6е, максимальна швидкість яких до 10 Гбіт/с. Крім цього, роутер з підтримкою Wi-Fi 6 працює на класичних частотах 2.4 ГГц та 5 ГГц. А от стандарт Wi-Fi 6E, окрім класичних частот 2.4 ГГц та 5 ГГц, може також працювати на частоті 6 ГГц, а тому може використовувати 1200 МГц спектра, має високу пропускну здатність та може забезпечувати безперебійний сигнал для великої кількості активних користувачів.
Також досить важливо обирати роутер з підтримкою Dual-Band. Такий роутер автоматично та одночасно працюватиме на частотах 2.4 ГГц та 5 ГГц. Оскільки така окрема частота як 2.4 ГГц використовується більш старими моделями Wi-Fi роутерів, а також Bluetooth-передавачами, мікрохвильовими печами та іншими електричними пристроями, через, що роутер може працювати нестабільно. Стійке та безперебійне wi-fi покриття можливе на частоті 5 ГГц.
Площа покриття
Важливим критерієм вибору роутера також є площа покриття. Так, площа покриття роутера безпосередньо залежить від типу антен, їхньої будови та коефіцієнта посилення. Виробники пропонують роутери з двома типами антен:
-
внутрішні антени, які розміщені всередині обладнання, а тому коефіцієнт посилення у таких моделях низький, що помітно знижує дальність покриття та погіршує сигнал;
-
зовнішні антени, які встановлюються на зовнішній частині корпуса, а положення антен можна без перешкод змінювати, розвертаючи їх у будь-якому напрямку, завдяки чому роутер покриває більшу площу.
Крім цього, конструкція зовнішніх антен може бути змінною або незмінною. Наприклад, конструкція змінних антен дозволяє замінити оригінальну (штатну) антену на іншу, більш потужну або з оптимальною діаграмою спрямованості.
Мобільний інтернет
Якщо вам потрібен роутер, для використання на території, де немає інтернет-з’єднання від звичайного провайдера, наприклад, за містом, звертайте увагу на модель з вбудованим 3 або 4G модемами, які підтримують та дають доступ до мобільного інтернету. Такий маршрутизатор зазвичай матиме усі звичні функції, а також слот для встановлення SIM-карти, за допомогою якого ви отримуватимете доступ до бездротового мобільного інтернету у стаціонарному режимі.
Додаткові функції
Останнім критерієм вибору wi-fi маршрутизатора є додаткові функції пристрою, які необхідні для підвищення його загальної продуктивності без зміни фізичних характеристик обладнання. До переліку додаткових функцій маршрутизатора належать:
-
MU-MIMO технологія, яка дозволяє виділяти незалежні смуги для кожного пристрою який підключений до мережі;
-
QoS, яка представляє цілий пакет технологій, які забезпечує стабільність мережі за рахунок визначення пріоритетності трафіку, зниження затримки (пінгу) та зменшення втрати пакетів даних;
-
віддалене керування роутером через мобільний телефон;
-
IPTV, якщо вам потрібно додатково під'єднати до роутера телевізор;
-
резервне підключення, для використання 2-х провайдерів або коли необхідно одночасно підключати кабель та модем;
-
вбудована віртуальна мережа VPN, для надійного захисту інтернет-з’єднання;
-
PoE порт для підключення інтернету через кабель WAN.
Практично всіма цими функціями наділені середньобюджетні маршрутизатори і на них обов'язково потрібно звертати увагу обираючи дорогий роутер.
Підбірка роутерів для квартири та офісу
Не знаєте, як вибрати роутер для квартири або офісу правильно? Щоб спростити ваш вибір, менеджери нашої компанії Gazik підбірку оптимальних моделей роутерів як за потужність, діапазоном частот, так і за вартістю. Однак розпочнемо з виробників маршрутизаторів для якісного та безперебійного інтернет-з’єднання. Так, найбільшими та найуспішнішими компаніями на сучасному ринку мережевого обладнання є такі бренди, як Cisco, Zyxel та LINKSYS. Щоправда, продукція цих брендів належить до категорії “Топ-сегмент” і є доволі недешевою для застосування у звичайній однокімнатній квартирі.
Значно доступнішою є цінова політика не менш успішних брендів, серед яких, наприклад:
-
Mercusys;
-
MikroTik;
-
Netis;
-
Tenda;
-
TOTOLINK;
-
TP-LINK;
-
UBIQUITI;
-
Xiaomi.
Мережеві маршрутизатори даних брендів, на високому рівні виконують поставлені перед ними завдання та створюють надійне та безперебійне інтернет-з’єднання без додаткових налаштувань чи “танців з бубном”.
На сьогодні оптимальним варіантом фахівці вважають роутер із підтримкою стандарту Wi-Fi 6 (802.11ax) та гігабітними портами. А ми пропонуємо звернути вашу увагу на 5 бюджетних роутерів, які мають відмінні технічні характеристики та підходять як вдома, так і в офісі:
-
Роутер Netis WF2409E, вартість якого всього 549 грн, але який володіє трьома антенами з посиленням 5 дБі, які дозволяють підключатися до мережі Інтернет з будь-якого куточка будинку шляхом збільшення діапазону дії бездротової мережі. Обмін інформацією здійснюється зі швидкістю 300 Мбіт.
-
Безпровідний маршрутизатор TL-WR840N, ціна якого 699 грн - це комбінований мережевий пристрій, який підтримує стандарт IEEE 802.11n та дозволяє встановити бездротове з'єднання зі швидкістю до 300 Мбіт/с.
-
Бездротовий маршрутизатор TP-LINK TL-WR841N, вартість якого 749 грн - являє собою гармонійне поєднання відмінного функціонала та оригінальної конструкції для якісної бездротової мережі. Маршрутизатор Wi-Fi TP-Link TL-WR841N також сумісний з усіма IEEE 802.11g і IEEE 802.11b пристроями.
-
Бездротовий маршрутизатор TL-WR940N вартість 959 грн - це комбінований провідний та бездовідний роутер з додатковою функцією MU-MIMO, який дозволяє створити мережу з надвисокою швидкістю передачі даних.
-
Безпровідний Wi-Fi маршрутизатор EC220-G5, вартість якого 1399 грн - це швидкий роутер, який працює у діапазоні частот 2 ГГц та 5 ГГц. Роутер ідеально підходить для перегляду відео з якістю 4К, онлайн-стрімів та завантаження даних на високій швидкості.
Переходьте до каталогу інтернет-магазину Gazik та самостійно обирайте бездротовий маршрутизатор для wi-fi мережі, або залишайте ваші контактні для зворотного зв'язку. Менеджери інтернет-магазину зателефонують у зручний для вас час та допоможуть обрати оптимальну модель wi-fi роутера відповідно до ваших потреб, а також бюджету.
Товари
- Комментарии