Сфери застосування джерел безперебійного живлення
Джерело безперебійного живлення: види та сфери застосування
Джерело безперебійного живлення ДБЖ або UPS — пристрій, що потрібен для підтримання автономної роботи деяких пристроїв. Також безперебійник захистить вашу техніку від різких перепадів напруги та не дозволить їй вийти з ладу.
Розглянемо, які бувають джерела безперебійного живлення:
-
Offline або standby. Недорогі пристрої, призначені в першу чергу для захисту обладнання, що не має високого ступеня критичності. Цей тип безперебійників передає напругу безпосередньо з вхідної мережі на навантаження, фільтруючи імпульсні перешкоди. Якщо напруга виходить за допустимі межі, ДБЖ переводить обладнання на живлення від батареї за
-
допомогою простого інвертора, який дає ступінчасту апроксимацію вихідної синусоїди.
-
Line-Interactiv (лінійно інтерактивні дбж). Обладнання, що дає більш надійний захист. Джерело даного типу забезпечує подачу живлення через ступінчастий стабілізатор, який коригує знижену або підвищену напругу шляхом фільтрації імпульсних перешкод від мережі. Якщо вхідна напруга виходить за межі діапазону регулювання, безперебійник перемикає обладнання на живлення від батареї через інвертор, що дозволяє уникнути поломки пристроїв через перепади напруги в мережі.
-
On-line. Це ДБЖ з подвійним перетворенням, отже, воно забезпечує найвищий рівень захисту. Змінна мережева напруга, що надходить на вхід, спочатку перетворюється випрямлячем у постійну, а потім знову в змінну за допомогою інвертора. Таким чином, на виході формується якісна синусоїда з постійною амплітудою, незалежно від наявності та форми вхідної напруги.
Безперебійник має вбудований акумулятор, отже, його використовують для забезпечення автономної роботи різних приладів. Обладнання буває різної потужності. Його можна придбати як для приватного користування, так і для підтримки діяльності різних установ.
Джерела безперебійного живлення ДБЖ - для різних типів приміщень та приладів
Джерело безперебійного живлення для будинку зазвичай має маленьку потужність, близько 600 Вт. Проте цього цілком достатньо, щоб підтримати роботу стаціонарного компʼютера або ноутбука та іншої дрібної техніки.
Безперебійник для офісу також здатний вирішити багато проблем із технікою. Наприклад, джерело безперебійного живлення для комп'ютера потрібне для того, щоб не втратити важливу інформацію під час раптового вимкнення електроенергії. Також в офісах часто знаходиться дуже багато дорогої техніки, тому важливо захистити її від перепадів напруги.
Промисловість, медичні заклади й так далі. Ці сфери також передбачають роботи із великою кількістю критично важливої техніки, а тривала відсутність світла може призвести до тяжків наслідків. Тому лікарні, заводи та інші заклади використовують джерела безперебійного живлення високої потужності.
Вибір ДБЖ: на що звернути увагу
Безперебійники — досить серйозна техніка, до вибору якої треба ставитися з великою уважністю. При виборі обладнання варто врахувати наступні параметри:
-
Визначте, для якої саме техніки ви купуєте пристрій. Наприклад, джерело безперебійного живлення для котла та для компʼютера буде відрізнятися своїми властивостями.
-
Потужність безперебійника. Вивчіть, яка потужність потрібна для того, щоб працювала ваша техніка, та оберіть джерело безперебійного живлення необхідної потужності. Але памʼятайте, що не варто купувати обладнання в точності до останнього вату. Краще, щоб завжди залишався запас потужності 20-30%.
-
Коефіцієнт часу перемикання. Цей показник вказує на те, як швидко увімкнеться безперебійник після того, як відключиться електропостачання.
-
Форма вихідної напруги. Цей показник завжди вказаний в характеристиках безперебійника. Краще обирати той, що має форму синусоїди.
-
Розетки. Упевніться, що безперебійник має достатню кількість розеток необхідного формату. Як правило, маленьке обладнання має 3 розетки, та цього достатньо, щоб увімкнути все необхідне. Чим потужніше джерело безперебійного живлення, тим більше розеток воно має.
Товари
- Комментарии