Як вибрати генератор?
У звʼязку із частим відключенням електроенергії в Україні таке обладнання як дизельний або бензиновий генератор вже не є елементом розкоші, а скоріш річ першої потреби. Перебування без електроенергії протягом тривалого часу негативно позначається на багатьох робочих процесах, і на якості нашого життя в цілому. Зараз генератори використовують не лише на великих підприємствах, а й у домашніх умовах, щоб забезпечити оселю теплом, мати можливість приготувати їжу та інше.
З великим попитом на ринку зʼявилась велика кількість різних моделей обладнання. Та людині, що раніше ніколи не використовувала генератор, може бути важко вибрати відповідний варіант. У цій статті ми розповімо як обрати генератор для квартири та інших видів житлових і нежитлових приміщень.
Вибір генератора для квартири
Вибір генератора для квартири — дуже важлива справа. Адже треба не тільки обрати необхідне обладнання, а ще і правильно його встановити. Отже, як вибрати генератор у квартиру?
Площа квартир та місць, де можна розмістити генератор (балконів, сходових майданчиків) зазвичай не така велика, отже громіздкий генератор краще не купляти. Також треба розуміти, що в багатоквартирних будинках не можна встановлювати пристрої, що видають сильний шум та вібрації, які будуть заважати сусідам. З цієї причини мешканці квартир частіше зупиняються на виборі інверторного генератора. Це ідеальне поєднання гарної продуктивності та маленьких розмірів. А шум і вібрація такі незначні, що сусіди навряд їх почують.
Потужність інверторного генератора як правило складає 3 кВт. Звичайно, цього не вистачить, щоб увімкнути багато приборів, а одночасна робота праски, фена, чайника здатна зупинити генератор. Проте, під час вимкнення електроенергій це обладнання дозволить вам вмикати світло, холодильник та іншу техніку першої необідності.
Інверторний генератор створює струм високої якості та без сильних перепадів. Отже, підключаючи свою техніку до такого обладнання, ви можете не перейматися, що вона згорить через перепад напруги.
Ще одна перевага інверторного генератора у маленькому споживанні бензину. За 1 годину роботи він використовує до 0,5 л палива.
Словом, гарних якостей у генератора багато, але ви зможете їх відчути лише за умови правильної установки. Робота пристрою повʼязана із виділенням невеликої кількості чадного газу. Проте від вихлопів можна захиститися, якщо встановити генератор на балконі. Саме там є сприятливі умови, щоб створити надійну систему виведення шкідливих речовин на вулицю. Для цього використовують спеціальну трубку довжиною не більше ніж 1,5 м, інакше генератор може задихнутися.
Генератор для приватного будинку або дачі
Для дому або дачі можна використовувати той самий генератор, що і для квартири. Якщо ви знаходитесь в пошуках генератора, що потрібен вам на екстрений випадок аби заживити холодильник та ввімкнути світло, однофазного потужність генератора до 3 кВт може буде цілком достатньою. Але для будинку великої площі із доволі великою кількістю необхідної техніки знадобиться більш потужний генератор.
При виборі генератора не варто вдаватися в крайнощі та купувати найпотужніше обладнання. Краще розрахувати реальну необхідну потужність та придбати відповідний генератор. Виявіть, яка техніка у вашому будинку належить до категорії першої необхідності. Наприклад, це може бути холодильник, телевізор, компʼютер, прибори освітлення, газовий котел. В деяких будинках подача води відбувається за допомогою насосної станції, отже її теж варто врахувати. А от пилососом, праскою, музичним центром можна скористатися вже під час увімкнення електроенергії.
Тепер зробіть підрахунок кількості кіловат, що потрібна для роботи вашої техніки від генератора. Спочатку виділіть ті прибори, що мають працювати постійно, наприклад, газовий котел або холодильник. Іншу техніку можна включати по черзі, та все одно розрахуйте її приблизну потужність. Також, треба зважати на те, що для запуску деяких видів побутової техніки треба більше кВт, ніж для подальшої роботи. Наприклад, після підключення всіх необхідних пристроїв до генератора у вас залишилось ще 2 кВт і вам терміново треба увімкнути пилосос, який як раз споживає 2 кВт. Але через те, що його пускова потужність складає 3 кВт, він просто не ввімкнеться.
Часто власники приватних будинків вагаються стосовно виду топлива для генератора: бензиновий чи дизельний. Для приватного будинку підійдуть обидва варіанти, але кожен з них має свої переваги та недоліки.
Особливості бензинового генератора:
-
Невелика вартість у порівнянні із дизельним
-
Простий запуск при низьких температурах
-
Низький рівень шуму
-
Дорожча робота однієї години через вартість бензину
-
Обмежений час безперервної роботи (близько 5-8) годин
Особливості дизельного генератора:
-
Витрата палива менше бензинового на 20-30%
-
Здатність витримувати високі навантаження
-
Високий рівень шуму
-
Дорожча вартість генератора у порівнянні із бензиновим
Отже, ви можете обрати будь-який з двох варіантів спираючись на свої можливості. Також є третій вид генератора — гібридний - газ/бензин. Наприклад, на нашому сайті ви можете розглянути таку модель - https://gazik.ua/catalog/invertorni-benzynovi-generatory/29312/.
Вибір генератора для офісу
Зазвичай, генератор для жилого приміщення потрібен для того, щоб підтримати роботу холодильника або обігрівальних пристроїв. Інакше кажучи, ми використовуємо його для створення максимально комфортних умов під час виключення світла. Тривала відсутність електроенергії в офісному приміщенні може призвести до серйозних проблем. Наприклад, коли немає можливості надіслати важливу інформацію, вчасно опрацювати велике замовлення тощо, можна швидко втратити багато клієнтів.
Вибір генератора для офісу залежить від параметрів приміщення та кількості техніки. Для того, щоб заживити пару комп'ютерів невеликого генератора потужністю 3 кВт буде цілком достатньо. Для більших офісів із великою кількістю обладнання краще підійдуть великі генератори до 10 кВт. Але варто враховувати, що це досить потужне обладнання, яке спричиняє більше шуму та вібрацій.
Отже, щоб шум генератора не заважав працювати співробітникам офісу та оточуючим, наявність шумозахисного кожушку є необхідністю. Якщо генератор знаходиться на вулиці, знадобиться антивандальний кожух. Він захистить пристрій від пошкоджень. Щоб не відволікатись на ввімкнення генератора під час планових відключень світла, краще обрати модель з автозапуском. Система ввімкнеться сама після того, як відключиться електроенергія.
Як вибрати генератор для офісу за типом палива?
Обираючи необхідне обладнання, варто спиратись на ті ж критерії що і для будинку. Тобто, якщо генератор буде знаходитись на вулиці, можна придбати як дизельний, так і бензиновий. Але варто подбати про наявність протишумного кожуха для дизельного генератора. Якщо встановлення обладнання планується безпосередньо в приміщенні, краще зробити вибір на користь бензинової моделі.
Вибір генератора для магазину
Для повноцінної діяльності магазину потрібна наявність гарного освітлення, робота касового апарату тощо. Тому багатьох підприємців турбує питання як вибрати генератор для магазину на випадок відключення світла. Якщо це невелика торгова точка, часто буде цілком достатньо потужності генератора до 5 кВт. Для магазинів більшої площі, де треба заживити холодильники, касові апарати та інше обладнання, краще використовувати генератор потужністю 10 кВт.
Для магазинів частіше обирають дизельні генератори тому, що вони здатні витримувати більші навантаження. Тривалий термін безперервної роботи є беззаперечною перевагою, наприклад, для продуктових магазинів. На випадок тривалого відключення світла треба забезпечити роботу холодильників, правильної температури в приміщенні й так далі. Але щоб шум генератора не заважав оточуючим його треба встановлювати в окремому приміщенні, або ж на вулиці, але з обовʼязковим використанням протишумного кожуха.
Отже, сьогодні можна придбати генератори для будь-яких потреб. Головне правильно підібрати параметри. Якщо зробити все правильно — ви отримаєте цілком безпечне обладнання, що забезпечить роботу необхідної техніки у критичних ситуаціях. Тож, якщо підсумувати, вам знадобиться один з наступних видів дизельних чи бензинових генераторів, в залежності від типу приміщення:
-
Генератор на 3 кВт — для квартири, невеличкого офісу
-
Генератор на 5 кВт — для великого будинку
-
Генератор до 8 кВт — для магазинів, великих офісів
-
Генератор на 10 кВт — для великих магазинів, будівельних майданчиків тощо.
Чим потужніший генератор, тим вища його вартість. Тому важливо ретельно розрахувати потужність техніки, яку треба заживити, щоб обрати найкращий варіант за співвідношенням ціна-продуктивність.
Товари
- Комментарии