Що робити, якщо ноутбук не включається?
У цій статті ми розберемо найбільш поширені причини несправностей лептопа і розповімо, що робити, якщо ноутбук не включається.
Чорний екран
Якщо при включені ноута ви бачите чорний екран, цьому може бути безліч причин. Найбільш банальна і поширена, чому ноутбук не вмикається – проблеми з розеткою, електроенергією чи блоком живлення. Часто користувачі ПК не звертають увагу на ці деталі, але саме вони є причиною, чому не запускається ноутбук.
Перевірте справність розетки чи перепідключіть лептоп до іншої. Якщо з цим все нормально, можливо, проблема в несправному кабелі живлення. В такому випадку його потрібно поміняти чи здати в ремонт.
Ще однією проблемою може бути неполадка в матриці дисплея. Але зверніть увагу, що в такому разі, крім чорного екрану, все інше в ноутбуці буде працювати. Якщо при запуску ви почуєте звук завантаження Windows, але при цьому нічого не відбувається (тобто ноутбук включається, але не запускається), шукайте несправності із дисплеєм. Щоб переконатися, що причина точно в цьому, під'єднайте ноутбук до телевізора чи іншого монітора за допомогою кабеля HDMI, VGA, DVI. Якщо картинка на іншому моніторі з’явиться, у нас для вас є 2 новини. Погана – це несправність матриці дисплея. Хороша – ви знайшли причину поломки!
Проблеми з BIOS
BIOS – це система введення/виведення, запуск комп’ютера і низькорівневе налаштування його комплектуючих. Це перше, що запускається, коли ми включаємо ноутбук, комп’ютер, телефон чи інший девайс. Інколи налаштування цієї системи збиваються, що стає причиною несправної роботи ноутбука.
Щоб налаштувати, потрібно зайти в BIOS, знайти опцію «Load Setup Default», натиснути Enter, press f1 to continue і знову Enter. Після цього ноут має перезавантажитися, відновити налаштування до заводських і повноцінно почати свою роботу.
Якщо ж це не допомогло чи ви не дуже розуміється в BIOS, краще самостійно не налаштовувати його, щоб не зробити гірше. В такому випадку радимо занести ноутбук в серівний центр і довірити в руки спеціаліста. Або ж, якщо базове розуміння про BIOS у вас є, краще скинути налаштування до заводських. Якщо причина була в цьому, після скидання налаштувань, ваш пристрій почне знову працювати.
Інші несправності: немає звуків, не горять світлодіоди
Якщо ви включаєте ноутбук, але не чуєте характерних звуків запуску (як шумлять вентилятори) і не бачите звичайної картинки на екрані, причиною, чому не запускається ноутбук Леново, Apple, Asus та інші марки, може бути:
-
Акумулятор
-
Роз’єм для зарядки
-
Кнопка запуску
-
Зарядний пристрій: злам чи зношування
Якщо ваш ноутбук відносно новий, можливо, зламалася батарея. Якщо ж ви купували б/у ноутбук, який сумлінно служить вам декілька років, в такому випадку можливе зношування батареї. Також не варто виключати поломки роз’ємів чи кнопок. Це може бути як механічна поломка, так і потрапляння під клавішу пилу, сміття, або ж – наслідок падіння чи сильного удару на кнопку живлення.
Щоб запобігти таким механічним пошкодженням, не варто тримати ноутбук на колінах чи інших положеннях, адже так вентиляційні отвори не мають вільного доступу до циркулювання повітря.
Поломка зарядки чи акумулятора
Є легкий і швидкий спосіб перевірити, чи проблема не в зарядному пристрої. Просто вставте його у роз’єм ноутбука і спостерігайте за світлодіодами, які спрацьовують за умови процесу живлення. В деяких моделях це може супроводжуватися ще й характерним звуком. Якщо цих ознак немає, то проблема очевидна – потрібно лагодити чи міняти ЗП.
Інколи справа може бути в несправному акумуляторі. Коли батарея зношена, пристрій не може працювати без постійної підзарядки. Можливо, саме старий акумулятор не дає ПК включитится. В такому разі витягніть батарею і спробуйте включити ноутбук на зарядці. Якщо включиться – вам варто купити новий акумулятор – і проблему вирішено.
Проблеми з ОС
Якщо ні механічних, ні апаратних проблем із ПК немає, ще однією причиною може бути операційна система. Якщо вона у вас в дуже запущеному стані, ноут може не включатися саме через це. Хоча, зазвичай, цьому передує повільна робота і довгий процес запуску ноутбука.
Якщо із зарядкою, системою BIOS все добре, але не включається ноутбук HP чи іншої марки, велика ймовірність, що саме через ОС.
Екран не включається, чути дивний шум вентиляторів
Якщо при ввімкненні ноутбука ви чуєте характерні звуки запуску, але екран чорний, може бути 3 причини несправності:
-
Проблеми з BIOS, про них ми говорили на початку статті
-
Несправності з матрицею дисплея – також про це шукайте опис вище
-
Несправність відеосистеми, через що не працює екран ноутбука
-
Підключені до ПК пристрої, в тому числі Wi-Fi-адаптер
У випадку, якщо ви виявили, що проблема таки у відеокарті, необхідно здати ПК в сервісний центр. Не намагайтеся полагодити це самостійно, щоб не зробити гірше.
Ноут включається, показує заставку, набір тексту, але зависає
Що робити, якщо не включається ноутбук, але запускається? На екрані навіть з’являється заставка чи набір якихось букв, але система так і не починає працювати? Такі ознаки можуть свідчити про те, що у вас пошкоджений жорсткий диск і він не в змозі завантажити встановлені системи.
Тому, якщо ви маєте навички заміни цієї деталі, можете зробити заміну жорсткого диска самостійно. Або ж здайте занесіть ноутбук до сервісного центру для професійного та оперативного розв'язання питання.
Самостійно перезавантажується чи виключається
Якщо ви помічаєте, що ноутбук Acer чи ПК будь-якої іншої моделі самостійно постійно перезавантажується чи виключається, ймовірно, проблема може бути в несправному охолодженні системи чи процесора, а то й самої відеосистеми.
Це може бути викликано програмним збоєм чи іншими апаратними проблемами. Без ремонту в СЦ в таких випадках не обійтися. Важливо провести діагностику, щоб знайти і якісно ліквідувати точну причину поломки.
Не може запуститися з завантажувального пристрою
Якщо при завантаженні ПК з жорсткого диска, на якому встановлена ОС, ви бачите синій екран з набором незрозумілого тексту, швидше за все, у вашому ПК проблеми із жорстким диском.
Але якщо ви вже переглядали налаштування БІОС і змінили джерело завантаження, ваш ноут може завантажуватися з того джерела, яке відсутнє, внаслідок цього виникають проблеми завантажувального пристрою. А якщо ви хочете перевстановити систему за допомогою USB чи флешки та з’являється відповідна помилка і повідомлення про несправність, швидше за все, USB, флеш-накопичувач чи інші зовнішні пристрої також несправні.
Якщо самостійно знайти та ліквідувати причину несправності не вдається, радимо негайно занести ноутбук в сервісний центр. Спеціалісти оглянуть і відремонтують вашого вірного друга, аби користування ПК було знову швидким і комфортним. Не ризикуйте лагодити самостійно, адже некомпетентність може призвести до більш серйозної та дорогої поломки.
- Комментарии