Що таке планшетний комп'ютер?
Особливості планшетних комп’ютерів
Отже, що таке планшетний комп’ютер? Це функціонально повноцінний ПК, який поєднує у собі ознаки ноутбука та смартфона, а саме: є операційна система, може мати камеру на задній частині корпусу, немає клавіатури, адже все керування відбувається за допомогою сенсорного дисплею, має роз’єм для сім-карти чи карти пам’яті, як і мобільні телефони.
Водночас цей пристрій може закрити всі ті ж потреби, що і ноутбук, моноблок чи звичайний комп’ютер-системник. Він так само оснащується повноцінною операційною системою і відкриває доступ до тих таки функцій, що і інші персональні комп’ютери.
Термін планшетний комп’ютер вперше пролунав у 90-х роках, а втім, ті пристрої не надто відрізнялись від тодішніх ноутбуків, адже так само мали чималу вагу і не були зручними для використання в польових умовах.
Заразом у ті часи технології не давали змогу забезпечити маленький (відносно стаціонарного) ПК достатньої обчислювальною потужністю, а от сенсорна технологія, яка вимагає більше ресурсів, вже впроваджувалась. Як наслідок, тогочасні планшети програвали і за продуктивністю, і за місткістю батареї, хоча фактично вона була такою ж, як і в лептопів.
Тоді виробники техніки збагнули, що нову технологію слід подавати не як новий ґаджет, але як різновид ноутбука. Так з’явився перший нетбук – проміжний варіант між ноутом і планшетом, який мав і клавіатуру, і сенсор, а також був оснащений поворотним екраном.
Сучасні планшети
Сучасні планшетні комп’ютери, так звані Pad-планшети, з’явились вже у двохтисячних роках. Їхньою головною відмінністю стало використання саме мобільних операційних систем на кшталт iOS та Android. Проте сьогодні за своїми можливостями вони не поступаються системам, що працюють на IBC PC-сумісних комп’ютерах. Безперечними перевагами таких пристроїв є:
-
місткість батареї, яка забезпечує довшу роботу планшета без під’єднання до електромережі, аніж у випадку з ноут- чи нетбуком;
-
компактність – стандартом для сучасного планшетного персонального комп’ютера є діапазон діагоналі від 4-х до 11-ти дюймів;
-
низька ціна у порівнянні із ноутбуками.
Чи не єдиним недоліком Pad-планшетів є їхня непристосованість для ігор. Безперечно, існують ігрові планшети, а безліч ігор адаптують спеціально під цю платформу. Проте далеко не у кожну відеогру можна грати із задоволенням на маленькому екрані без клавіатури та мишки.
Для чого призначений планшетний комп’ютер?
Одна зі сфер, де сьогодні широко послуговуються планшетними комп’ютерами – це графічний дизайн. Чимало спеціалістів віддають перевагу планшетному ПК, по дисплею якого, немов ручкою, можна водити стилетом, створюючи свої шедеври. Для дизайнерів навіть розробляються спеціальні моделі Pad-планшетів, що вирізняються соковитими кольорами та більш стійким до частих натискань дисплеєм.
Загалом планшет придатний майже для будь-якої роботи: зі звичними програмами та застосунками, Інтернет-сервісами, ба навіть важким професійним програмним забезпеченням на кшталт віртуальних звукозаписувальних студій чи СКБД – все це можна робити з невеличкого планшета, який завжди буде поряд. Тобто Ви обмежені лише у тій діяльності, для якої обов’язкові клавіатура та комп’ютерна мишка.
Як обрати планшетний комп’ютер?
Найперше визначте, що таке планшет і для чого ви купуєте ґаджет. Це дасть змогу виокремити ті характеристики, які будуть найбільш значущими саме для вас. Це може бути об’єм оперативної чи вбудованої пам’яті, діагональ дисплея, місткість батареї, наявність хорошої камери тощо.
Також зважайте на встановлену на планшеті операційну систему: Android, Apple iOS чи Windows. Від цього залежить, наскільки комфортно Вам буде користуватись планшетним комп’ютером. Найчастіше покупці обирають планшетний персональний комп’ютер із вже знайомими їм ОС, тобто фанат iOS найпевніше обере iPad, а не планшет на базі Android.Товари
- Комментарии