Як правильно почистити ноутбук від пилу?
Як почистити ноутбук від пилу?
Цікавить, як почистити ноутбук від пилу? Це питання виникає, як у новачків, так і в досвідчених користувачів операційної системи. Не всі знають, що чистка ноутбука від пилу – must do і від цього залежить швидкість і якість роботи вашого лептопа.
Ми детально розповімо, як почистити ноутбук в домашніх умовах, як часто і чому це потрібно робити.
Як уникнути перегріву ноутбука?
Помічаєте, що ноутбук почав нагріватися, видавати шумне гудіння, час від часу “підвисати”, не відкривати деяких файлів, програм і навіть самостійно виключатися? А коли ви його останній раз чистили? Якщо ваша відповідь: «Рік чи більше тому» – все зрозуміло – забилася система охолодження і він потребує чистки!
Для того, щоб уникнути цих неприємностей, варто почистити ноутбук самостійно чи довірити цю справу професіоналам у СЦ. А для того, щоб уникнути перегріву, потрібно слідкувати та регулярно проводити хоча б зовнішню чистку.
Якщо навіть після чистки ноут часто підвисає і ви в пошуках нового, сучасного варіанту за доступною ціною, чудова ідея – купити ноутбуки б/у в інтернет-магазині Gazik.
Як часто потрібно чистити ноутбук?
Цікавить, як часто потрібно чистити ноутбук? Протирати зовнішні поверхні ганчіркою з мікрофібри чи вологою серветкою потрібно щодня. А глибшу чистку варто проводити раз у пів року.
Навіть якщо ваш лептоп виглядає чистим і ви думаєте, що ніякого бруду в ньому немає, на жаль, ви помиляєтеся. Адже пил у вигляді відмерлих частинок шкіри, волосся, шерсті домашніх улюбленців, мікрочастинок різних матеріалів, пилових кліщів і т.д. легко потрапляє під клавіатуру, вентиляційні отвори та накопичується всередині пристрою.
Що потрібно для чищення ноутбука?
Для чищення ноутбука в домашніх умовах потрібні такі речі:
-
Серветка з мікрофібри
-
Ватні палички
-
Зубочистки
-
Викрутки різних розмірів і конфігурацій
-
Спеціальний засіб для чистки екранів
-
Спеціальна піна для чищення поверхонь
-
Ручний порохотяг з функцією видування
-
Пензлик
-
Антистатичні рукавички
Чистка ноутбука у 7 кроків
Перед тим, як почистити ноутбук від пилу, вимкніть його, знайдіть усі вищеперераховані прилади та налаштуйтеся на чистку, тривалістю 40-60 хв. Але такими довгими будуть тільки перші чистки. Потім процедура займатиме у вас 15-20 хв.
-
На ганчірку з мікрофібри нанесіть спеціальний спрей і протріть нею ваш ноутбук;
-
Обережно переверніть лептоп і струсіть пил і бруд з-під клавіатури;
-
Легенько протріть простір між клавіатурою за допомогою ватних паличок;
-
Витріть кнопки вологою серветкою чи ганчіркою з мікрофібри зі спеціальним спреєм;
-
Змочіть ватні палички спеціальними спреями для екрана та очистіть ними роз’єм для блоку живлення та інші отвори ноутбука;
-
Далі потрібно здути пил із вентиляційних входів. Для цього скористайтеся стисненим повітрям. Важливо: не спрямовуйте повітря безпосередньо в порт чи вентиляційний отвір, адже це може направити бруд у ці деталі та пошкодити їх;
-
Протріть тачпад і корпус ноутбука. Для очищення використайте ганчірку та піну.
Це поверховий метод чистки ноута, який не потребує розбору. Якщо вас цікавить, як почистити ноутбук і його внутрішні деталі, дотримуйтеся такої послідовності:
-
Обережно зніміть задню кришку ноутбука і переверніть його клавіатурою донизу;
-
За допомогою спеціальної викрутки відкрутіть гвинти, що утримують задню панель. Гвинти кладіть окремо у спеціальну коробку, щоб не загубити;
-
Вдягніть рукавички. Вони знадобляться з делікатною роботою внутрішньої системи пристрою;
-
Від материнської плати від’єднайте шлейф кулера. За допомогою пензлика почистіть роз’єми;
-
Подуйте балоном зі стисненим повітрям між решіткою кулера. Потік повітря направляйте від себе;
-
Після цього з’єднайте кулер із материнською платою і з’єднайте задню панель за допомогою гвинтів.
Чистка ноутбука займе у вас орієнтовно годину, а перший раз, можливо, навіть більше. Важливо робити все спокійно і не поспішати під час розбирання, щоб правильно почистити, зібрати ноут і не зіпсувати його цілісність. Якщо сумніваєтеся у своїх можливостях, краще довіритися професіоналам.
Коли краще звернутися в сервіс?
Якщо ви не знаєте, як почистити ноутбук, щоб не гальмував, краще скористатися послугами сервісного центру. Адже, якщо у вас немає досвіду, базових знань і навичок, як це робити, ви можете тільки нашкодити своєму пристрою.
Серед поширених поломок, які користувачі самостійно роблять при самостійному очищенні лептопа, можна виділити:
-
Зрив різьблення гвинта або гнізда під час роботи
-
Механічне пошкодження корпусу під час розбирання
-
Перекриття вентиляційних отворів
-
А також: втрата гвинта, зайві деталі після закінчення збору ноута чи ситуація, коли ви взагалі забули, що і куди прикручувати
Щоб уникнути таких неприємностей і в результаті не наражати себе на ризик дорогого ремонту, радимо все-таки довірити свій ноутбук спеціалістам у сервісний центр.
- Комментарии