Як вибрати комп'ютер?
Вибір комп’ютера – відповідальна справа, що потребує хоча б базових знань у сфері техніки і добрячих зусиль. Якщо ви впевнений користувач ПК, знаєте, що таке матриця, відеокарта і за що відповідають ГГц, впоратися з цим завданням буде просто. Але якщо від цих слів у вас голова йде обертом, краще довіритися професіоналам чи детальніше вивчити базові характеристики таких девайсів. Тоді ви зрозумієте, як вибрати б/у ноутбук чи комп’ютер для своїх потреб і не прогадати.
Спеціалізований інтернет-магазин техніки Gazik дасть декілька порад, як вибрати комп’ютер, розповість, на які характеристики звертати увагу, які критерії є ключовими при виборі різних моделей для різних потреб.
Обираємо фірму
Сучасний ринок налічує понад десять надійних марок, що випускають якісні комп’ютери для домашнього, офісного, геймерського користування. А кожна марка налічує сотні різноманітних моделей з різними характеристиками. Це добре, адже серед такого великого асортименту ймовірність знайти щось хороше зростає. Але, з іншого боку, недосвідчених користувачів це може збити з пантелику.
5 найпопулярніших фірм, котрі продукують комп'ютери високої якості за адекватною ціною.
-
Samsung
-
Lenovo
-
Apple
-
Dell
-
HP
Звісно, є й інші надійні фірми, як-от Asus, Acer, Microsoft. Головне – вміти правильно підібрати модель для ваших потреб.
Різновиди комп’ютерів
Перед тим, як вибрати комп’ютер для дому, навчання чи роботи, необхідно ознайомитися з видами системних блоків, а точніше – їх наповнення і особливостями. Є 4 базові види:
-
Ігрові. Їх обирають для насолоди відеоіграми. Такі ПК потребують потужної “начинки” і конфігурація повинна бути на висоті. Справа в тому, що сучасні відеоігри вимогливі до продуктивності, потребують максимальних налаштувань графіки, великого об’єму оперативної пам’яті та великого ресурсу комп’ютера. Тільки так ви зможете повноцінно насолодитися грою і відчути її всі переваги.
-
Офісні. Перед тим, як вибрати комп’ютер для офісу, зауважте, що для роботи в офісі не потрібно потужних характеристик, високої продуктивності і т.д. Зазвичай, офісні пристрої призначені для веб-серфінгу, набору тексту, ведення бухгалтерії, відеодзвінків та інших подібних завдань легкого та середнього рівня. Для таких таксів можна купити бюджетний системний блок з простими комплектуючими.
-
Універсальні. Такі комп’ютери, зазвичай, використовуються для різних завдань: навчання, відпочинку, геймінгу, веб-серфінгу тощо. Можна вибрати комп’ютер із середніми показниками. Але якщо дозволяє бюджет, варто обрати системний блок з вищими, ніж середні параметрами, щоб навіть після декількох років активного користування комп’ютер не гальмував.
Як вибрати комп’ютер для дому і на які характеристики звернути увагу? Унівресльний ПК варто вибирати, відштовхуючися від таких показників: середня материнська плата з 4 слотами, процесор Intel 3 чи Intel 5, об’єм оперативної пам’яті 4 ГБ чи 8 ГБ, дискретна відеокарта на 2-3 ГБ, блок живлення на 600-800 Ватт.
-
Мультимедійні. Такий клас комп’ютерів підходить для прослуховування музики, перегляду відео, фільмів, веб-серфінгу, а також для нескладних невибагливих ігор.
Купуючи пристрій для таких потреб, рекомендуємо вибрати системний блок з вбудованим аудіоінтерфейсом, а також з відеокартою, яка підтримує аксесуари VR. З такою комплектацією це буде справжній рай для любителя віртуальної реальності, якісної картинки та музики.
Критерії вибору комп’ютера для ігор
Найбільш важливими комплектуючими до геймерського комп’ютера є: процесор, жорсткий диск, оперативна пам’ять, відеокарта, блок живлення, система охолодження, тип операційної системи, материнська плата. Перед тим, як вибрати комп’ютер, варто детальніше ознайомитися з особливостями цих елементів.
Материнська плата, для прикладу, має бути з сокетом серії LGA, з кількістю слотів від 2 до 4. Процесор варто вибрати Intel Core 5 чи ще краще – Intel Core 7. Що стосується відеокарти, то вона має бути об’ємом від 2 ГБ пам’яті, а оперативка – від 8 ГБ. Блок живлення варто розглядати тільки від 800 Ватт.
Особливість ігрових комп’ютерів – у високих характеристиках і, відповідно, високій ціні. Проте в такому випадку, ви можете бути впевнені, що ПК такого типу вам вистачить щонайменше на 5 років активного, комфортного користування без модернізації.
Підібрати ПК для ігор дещо складніше, як вибрати комп’ютер для офісу чи навчання, адже в цьому випадку від функціоналу кожної комплектуючої залежить якість і швидкість користування.
Особливості мультимедійних ПК
Мультимедійний комп’ютер повинен бути багатофункціональним, адже призначений для таких завдань: відображати графічну та відеоінформацію, анімацію, якісно відтворювати музичний супровід, в тому числі з дисків та інших носіїв. Сучасні мультикомп’ютери мають інтегрований 3D-прискорювач, вбудований TV-тюнер і телевізійний вхід.
На продуктивність мультимедійного ПК впливає процесор, який варто обирати не менше, як 3,0 ГГц. Кількість ядер – мінімум 2, найкраще – 4. Оперативна пам'ять має бути в розмірі від 4 ГБ і більше.
Комп’ютери для офісного і домашнього користування
Як ми вже писали, це можуть бути бюджетні моделі, адже офісні завдання не передбачають високого рівня складності. Базової комплектації цілком вистачить для повноцінної роботи і брати потужні моделі не слід, адже так ви тільки марно переплатите.
Рекомендовані характеристики комп'ютера для офісної роботи: бюджетна модель материнської плати на 2 слоти, 2-ядерний процесор, 2 ГБ ОП, вбудована чи дискретна відеокарта з базовими параметрами, блок живлення на 300-400 Ватт. Це приблизні покзаники і, за бажання, ви можете взяти комп’ютер більшої потужності. Але такого буде цілком достатньо для зручного офісного корисування.
Критерії вибору
Gazik розповість детальніше про кожен важливий елемент, від якого залежить швидкість і якість роботи ПК, а також його ціна. Це дасть вам відповідь на питання, як правильно вибрати комп’ютер і на які критерії звернути увагу.
Центральний процесор
Процесор ще називають “мозком” комп’ютера, адже від нього залежать можливості та швидкість роботи. Доступні 2 види процесорів: Intel та AMD.
Intel – більш потужний і популярний. Оптимальним варіантом, котрий забезпечує відмінну роботу і коштує, відносно, недорого, є модель Intel Core 5. Такий варіант універсальний і підійде для офісних і мультимедійних комп'ютерів. Для ігрових моделей краще взяти Intel Core 7 чи Intel Core 9, тоді як бюджетні моделі для простих завдань можуть обійтися Intel Core 3.
AMD – менш потужний і швидкий, але коштує дешевше. Характеризуються нагріванням під час більшої навантаженості комп’ютера. За умови, якщо ПУ оснащений 4 ядрами і не менше, ніж 3,2 ГГц частотністю, то процесор AMD працюватиме відмінно.
Материнська плата
Це елемент, котрий відповідає за швидкість обміну даних між всіма встановленими пристроями. При виборі материнської плати слід враховувати такі деталі: кількість слотів ОП і підтримка розгону.
Чудовий варіант – материнка на 2 слоти ОЗП, кожен по 4 ГБ. Це знанчо кращий варіант, ніж 1 слот на 8 ГБ. А ігровий розгон важливий тільки, якщо ви будете використовувати комп’ютер в ігрових цілях чи для користування складними програмами. Якщо ж ПК вам потрібен для домашнього користування – цілком достатньо буде звичайної бюджетної моделі.
Оперативна пам'ять
Рекомендовані об’єми ОП залежать від класу комп'ютера. Наприклад, для офісного ПК варто вибрати 4 - 8 ГБ, для мультимедійного – мінімум 8 ГБ, для ігор – щонайменше 8 ГБ, але в ідеалі 16 ГБ.
Чим складніші завдання стоять перед комп'ютером, тим більший розмір оперативної пам’яті потрібен. У випадку, якщо ваш бюджет не дозволяє купити ПК з бажаною кількістю пам’яті у 8 або 16 гігабайт, ви можете купити з 4 ГБ, а з часом додати.
Відеокарта
Для бюджетних, офісних чи комп’ютерів базового користування відеокарта не є обов’язковою комплектуючою. В таких випадках її цілком може замінити інтегрований графічний процесор.
Проте якщо ви плануєте підключати окуляри віртуальної реальності чи використовувати комп’ютер у геймерський цілях, цей елемент є обов’язковим.
HDD чи SSD
Жорсткий диск – це накопичувач магнітного чи електричного типу. Його основна функція – зберігання даних ПК. Жорсткі диски бувають 2 видів:
-
HDD – класичний варіант, зазвичай, відрізняється великою ємністю і дозволяє зберігати “важкі” файли. Рекомендована ємність такого диска – 1-2 ТБ
-
SSD – твердотільний накопичувач, зазвичай, менший по ємності, але значно швидший в роботі. А для цього диска достатньо буде ємності 128 – 256 ГБ
Сучасні комп’ютери можуть поєднувати два види жорстких дисків. А за умови, якщо ви купили комп’ютер з одним видом, ви можете доукомплектувати іншим.
Дисковод
Є такі приводи: CD, DVD, Blu-Ray, вони читають і пишуть на диски DVD, CD. Вони прийшли на заміну дискетам. Проте зараз дисководи не такі популярні, як флеш-накопичувачі. За допомогою флешок перенести інформацію на інший пристрій можна набагато швидше.
Щодо приводів Blu-Ray, то вони не користуються популярністю через дуже високі ціни. Дешевша і ефективніша буде модель з наявністю виводу для флеш-накопичувача.
Блок живлення і корпус
БК (блок живлення) відповідає за струм і живлення всіх комплектуючих системного блоку. Середній варіант потужності БК – 800-1000 Вт. Для ігровий ПК варто обрати ще більший рівень.
Щодо корпусу, то ми не радимо економити на цьому елементі. Купуйте комп’ютери з якісного матеріалу, котрий відзначається міцністю, стійкістю до побиття і царапин. До того ж естетичний вигляд дорожчих моделей буде виглядати, відповідно, краще.
Якщо ви не впевнені, як правильно вибрати комп’ютер, зверніться за допомогою до наших менеджерів, котрі детально вам все розкажуть і допоможуть зробити правильний вибір.
Комп’ютер від виробника VS самостійна збірка пристрою
Є 2 способи отримати бажаний ПК: купити готову модель від виробника чи зібрати її самостійно. Розберемо кожну детальніше:
-
Комп’ютер від виробника – чудовий варіант для тих, хто не дуже розуміється в техніці. Перевага готових пристроїв у відмінній і надійній зібрці, а також тихій роботі. Купуючи ПК від виробника, вам не варто хвилюватися за поєднання комплектуючих, їх установку та інше технічні моменти – ви впевнені, що все буде працювати якісно і надійно, відповідно до характеристик. Проте інколи буває так, що деякі комплектуючі вас можуть не влаштовувати, і не зажвди можна їх замінити. А знайти ідеальний ПК по всіх параметрах і адекватній ціні складно.
-
Самостійна збірка пристрою – дешевший і не менш популярний варіант. Проте через складність процесу і необхідність глибоких знань у цій сфері, цей спосіб підходить не всім. До переваг такого способу відносять можливість купити ті комплектуючі, які підходять найкраще для ваших потреб. До того ж ви можете самостійно їх знайти і купити, тим самим зекономити бюджет. Але для цього потрібно досконало розумітися на цьому і ретельно підбирати елементи, аби вони поєднувалися і гармонійно функціонували одне з одним.
Проте найкращий спосіб – купити комп’ютер в інтернет-магазині Gazik. Серед широкого асортименту ПК ви знайдете свій ідеальний варіант, котрий влаштує вас по всіх параметрах.
Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати комп’ютер чи вагаєтеся поміж декількох варіантів, наші консультанти вам залюбки допоможуть. Напишіть нам на сайті чи дзвоніть за номером телефону. Підберемо ідеальний ПК для ваших потреб!
Товари
- Комментарии