Побудова сучасних інтернет мереж та новітнє мережеве обладнання
У сучасному світі неможливо уявити собі успішну роботу підприємств, компаній та корпорацій без використання інтернет мереж. З активними темпами розвитку комп’ютерних та цифрових технологій і впровадженням їх в наше повсякденне, життя з’являються гігантські обсяги даних, які неможливо зберігати та обробляти в межах окремої обчислювальної системи. Тому зараз постійно розробляються й удосконалюються системи розподіленого зберігання та обчислення.
Одночасно розвиваються технології передачі даних, що дозволяють забезпечити наростальні вимоги до пропускних здібностей каналів зв’язку. У фахівців в області систем мережевого обладнання та зв’язку постійно виникають нові завдання та часові виклики тому, що спроєктована і побудована мережа вже через декілька років може виявитися непридатною та застарілою для використання в контексті вирішуваних завдань, і тому потрібно повна її реорганізація та оновлення.
Сьогодення нам диктує правила гри
Ще на етапі проєктування побудови нових інформаційних мереж важливо розуміти, які глобальні завдання планується вирішувати за допомогою мережі. В першу чергу це залежить від роду діяльності підприємства. Наприклад, оператори зв’язку прагнуть зайняти провідне становище на ринку послуг, тому для них важливі показники прибутку. Звідси, як правило, ми розуміємо, що кожен момент часу існування мережа повинна мати найкращі показники продуктивності та максимальний функціонал, щоб бути готовою для впровадження нових послуг і підключення нових клієнтів. З іншого боку, для невеликих підприємств коло завдань є досить обмеженим і з часом майже не змінюється. В цьому кейсі мережі зазвичай обмежені мінімальним функціоналом і запасом продуктивності.
Але незалежно від того які завдання дозволяє вирішувати мережа, рано чи пізно вона неминуче втрачає свою акуальність, і на певному етапі може знадобитися її повна перебудова, щоб продовжити час функціонування мережі та мінімізувати витрати на її розвиток, необхідно враховувати безліч чинників при її проєктуванні та створені.
Для початку необхідно осмислити, що саме нам потрібно для розвитку наших мереж. Вибір рішення, на якому буде заснована архітектура мережі, залежить від багатьох параметрів. Причому самі параметри також можуть залежати один від одного. Це нагадує рішення рівнянь з декількома змінними – підстановка значення однієї змінної впливає на значення інших. На прикладах розглянемо деякі основні параметри.
Пропускна здатність
Це один з перших параметрів, з яким слід визначитися на початкових етапах проєктування. Для розрахунку необхідно знати кількість можливих підключень мережевих пристроїв і типи трафіку. Вимоги по пропускній здатності каналів в першу чергу впливають на вибір мережевого обладнання.
Фізичні канали, топологія
Потрібно визначитися з необхідною кількістю з’єднань на фізичному і канальному рівні, а також з типами фізичного з’єднання, це залежить від відстані та зовнішніх умов. Крім того, слід вибрати оптимальну топологію. Дане рішення буде впливати на стійкість мережі та можливість розподілу завантаження каналів. Якщо фізичних ліній зв’язку недостатньо і немає можливості для їх будівництва, необхідно задуматися про використання додаткового обладнання мультиплексування (SDH) або ущільнення (WDM) каналів.
Додатки які будуть застосуватись
Від додатків залежить вибір інтерфейсів сполучення з кінцевим обладнанням, а також додаткові функції, які повинна виконувати мережа. Наприклад, якщо планована IP-мережа буде використовуватися для телефонії, то можуть знадобитися додаткові шлюзи з аналоговими інтерфейсами для підключення до регіональних операторів телефонного зв’язку, а мережеве обладнання повинно підтримувати необхідні технології передачі трафіку у реальному часі.
Безпека
Ця область містить величезну кількість заходів та засобів щодо захисту від мережевих загроз. Вимоги до мережевої безпеки в першу чергу формуються виходячи з поставлених завдань. Невеликим операторам зв’язку і підприємствам малого і середнього бізнесу, можливо, буде достатньо лише забезпечити безпечний доступ до мережевого і кінцевого обладнання, в той час, як для великих підприємств вимоги безпеки можуть межувати з більш серйозними викликами. Часто в таких випадках питання безпеки може стояти на першому місці, і архітектура мережі буде формуватися виключно виходячи з цих вимог.
Масштабованість
Це важливий фактор, що впливає на період функціонування мережі до моменту, коли виникне необхідність її реорганізації. Потрібно визначитися з тим, наскільки може зрости навантаження на мережу в найближчі кілька років. Це дасть можливість вибрати оптимальне обладнання та архітектуру мережі, а також дозволить надалі заощадити значні кошти.
Бюджет
Ця область містить величезну кількість заходів та засобів щодо захисту від мережевих загроз. Вимоги до мережевої безпеки в першу чергу формуються виходячи з поставлених завдань. Невеликим операторам зв’язку і підприємствам малого і середнього бізнесу, можливо, буде достатньо лише забезпечити безпечний доступ до мережевого і кінцевого обладнання, в той час, як для великих підприємств вимоги безпеки можуть межувати з більш серйозними викликами. Часто в таких випадках питання безпеки може стояти на першому місці, і архітектура мережі буде формуватися виключно виходячи з цих вимог.
Розвиток та оптимізація мереж
Незалежно від того наскільки якісно спроєктована мережа і наскільки успішно вона функціонує, згодом мережа все одно втрачає актуальність та з’являється питання про оптимізацію архітектури або повної її перебудови. Коли приходить розуміння, що мережа перестала справлятися зі своїми завданнями та з нею необхідно щось робити?
Існує безліч параметрів мережі, значення яких постійно змінюються в реальному часі: пікові та опосередковані значення завантаження каналів, завантаження системних ресурсів обладнання, кількість маршрутів, затримки пакетів і ін.
Архітектура
Важливе значення матиме ознайомлення з різноманітністю технологій і можливими варіантами дизайну мережі. В першу чергу потрібно потурбуватися про те, щоб архітектура мала максимальну гнучкість, особливо коли передбачити розвиток мережевих сервісів і додатків важко. У зв’язку з цим слід з обережністю ставитися до так званих пріоритетних технологій, які розроблені одним-єдиним виробником і підтримуються тільки його обладнанням.
Часто такі рішення дійсно підкуповують тим, що дозволяють простіше і швидше вирішувати певні завдання при побудові мережі, ніж з використанням стандартизованих технологій. Але з іншого боку, необдумане використання таких рішень може надалі спричинити проблеми сумісності та загальмувати розвиток мережі.
Вибір мережевого обладнання
Поряд з вибором архітектури також постає питання вибору потрібного мережевого обладнання. В описах мережевого обладнання багато виробників обіцяють нам високі показники продуктивності, які в реальності мають (якщо взагалі мають) вельми середні значення. Зазвичай під цим модними термінами вони мають на увазі використання гнучкої конфігурації обладнання, яка дозволяє при відносно невеликих початкових витратах поступово нарощувати продуктивність і функціональність, за потреби докуповуючи нові модулі та комплектуючі елементи.
З іншого боку, якщо порівнювати ціни на різні моделі, зазвичай обладнання з аналогічною конфігурацією, але без можливості розширення виявляється набагато дешевше. Тут потрібно ретельно продумати вибір з урахуванням планів з розширення, тому, що не можна однозначно сказати, який з варіантів буде краще в тому чи іншому випадку.
Витрати на заміну дешевого обладнання можуть бути набагато вищими за витрати на удосконалення обладнання з модульною конфігурацією, і навпаки, витрати на установку обладнання з запасом ресурсів можуть бути невиправдано високими, тому, що його вдосконалення може не знадобитися протягом тривалого часу.
Щоб створити нову ефективну чи реорганізувати застарілу локальну інтернет мережу, яка об’єднує десятки комп’ютерів та серверів, необхідно використовувати спеціальне мережеве обладнання. Такого мережевого обладнання існує величезна кількість. Все це на вигідних умовах реалізує компанія Gazik.ua.
Постачання мережевого обладнання здійснюється в максимально стислі терміни. Щоб правильно здійснити вибір і покупку пристроїв, варто розібратися з тим, які види та типи подібного мережевого обладнання існують на ринку. Для повноцінної побудови інтернет мереж необхідно:
Активне мережеве обладнання
Саме воно споживає електроенергію, також бере участь в процесі обробки та передачі інформації в одній мережі між різними користувачами. До активного мережевого обладнання можна віднести:
-
маршрутизатори;
-
комутатори;
-
мережеві карти;
-
модеми.
Сюди ж можна віднести різні бездротові пристрої, які працюють від електромережі. Щоб цей об’єм техніки працював безперебійно, необхідно приєднати численні пристрої до єдиного джерела безперебійного живлення.
Пасивне мережеве обладнання
До даної категорії відносяться всі інші пристрої мережевого обладнання. Вони об’єднані в одну групу і служать для простої передачі сигналів. Сюди можна віднести:
-
мережеві кабелі;
-
оптоволоконні системи;
-
конектори та перехідники;
-
монтажні шафи;
-
репітери;
-
патчкорди;
-
сплітери;
-
кабельна арматура;
-
підсилювачі сигналів.
Крім перерахованого можуть знадобитися різні додаткові пристрої. Все залежить від навколишнього оточення, від кожного окремого випадку індивідуально. У процесі придбання потрібного обладнання завжди є можливість проконсультуватися зі співробітниками компанії Gazik.ua, які нададуть вам якісну консультацію.
Всі сучасні мережеві пристрої, від провідних виробників таких як MikroTik, ZTE, TP-Link, Tenda, Ubiquiti, Extralight, NETIS, BDCOM, TotoLink представлені в магазині Gazik.ua використовуються для створення якісних професійних інтернет мереж.
- Комментарии