Що краще накопичувач SSD чи HDD для ноутбуків?
Що краще накопичувач SSD чи HDD - і яка між ними різниця
Сьогодні, користувачі ноутбуків, для зберігання даних та великих обсягів інформації, все частіше використовують портативні, місткі та функціональні накопичувачі ssd і hdd. А найбільшою популярністю користуються два варіанти: твердотільний накопичувач ssd чи hdd у вигляді жорсткого диска, які відрізняються між собою не лише зовнішнім виглядом, а й методом зчитування та запису даних на диску, але однаково ефективно виконують свої функції.
Більш детально, що таке hdd та ssd, основні відмінності цих пристроїв та що краще hdd чи ssd для ноутбука чи пк — далі у цій статті.
Класичний вінчестер HDD
Вінчестер, або HDD - це повноцінний жорсткий диск, що складається з рухомих частин, а саме алюмінієвих пластинок та зі зчитувальної головки. Під час обертання намагнічених пластинок на пристрої, головка розпізнає, зчитує та записує цифрові дані. А чим швидше обертаються ці пластини, тим швидше працює hdd і відбувається обмін даними між накопичувачем та ноутбуком. Швидкість обертання намагнічених пластин hdd складає 5400, 7200 чи 10000 обертів за хвилину.
Сучасний накопичувач SSD
На відміну від HDD, SSD диск - це той, який не містить рухомих елементів та зчитувальної головки, а процес запису/зчитування відбувається за рахунок використання флеш-пам'яті. Тому, чим більше на платі спеціальних мікросхем, тим більше даних можна зберігати на накопичувачі SSD. Завдяки високій швидкості роботи ssd накопичувач часто використовується як резервне джерело пам'яті систем відеоспостереження та навігаційного обладнання.
Переваги та недоліки накопичувачів
Що краще ssd чи hdd можна зрозуміти лише чітко знаючи не лише їх основні відмінності та чим відрізняється ssd від hdd, а й плюси та мінуси кожного накопичувача, які визнаються такими показниками як:
-
швидкість завантаження та роботи;
-
обсяг пам'яті для збереження даних;
-
енергоспоживання;
-
термін служби накопичувачів;
-
ціна.
Швидкість роботи різних накопичувачів
Досить популярними серед користувачів є ssd накопичувачі, адже швидкість їх завантаження та зчитування є набагато вищою, завдяки відсутності різних рухових елементів. Висока швидкість читання забезпечує зменшення терміну очікування під час запуску накопичувача та невеликій кількості затримок під час відкривання даних. А ось швидкість роботи жорстких дисків типу hdd дещо нижча, за рахунок наявності намагнічених пластинок та зчитувальної головки.
Якщо навести приклад в цифрах, то середня швидкість зчитування чи запису даних hdd накопичувачем становить 60-200 Мб за секунду, а швидкість твердотільного накопичувача ssd - 500 Мб/с. Швидкість роботи hdd можна збільшити лише, якщо він виконуватиме зчитування чи відтворення незначних об’ємів даних для вузькоспеціалізованих завдань.
Обсяг пам'яті HDD та SSD
Накопичувач hdd відрізняються досить великим ресурсом пам'яті. Сьогодні виробники пропонують жорсткі диски, обсяг пам’яті яких становить 10, 12 та навіть 14 ТБ. А от максимальна ємність ssd накопичувачів всього 4 ТБ.
Енергоспоживання вінчестерів
Кількість електроенергії, яку споживає накопичувач для виконання своїх функцій, також досить важливий показник. Адже, від кількості спожитої електроенергії безпосередньо залежить час автономної роботи ноутбука. Наприклад, накопичувачі hdd лише для запуску рухомих частин та відкриття файлів споживають багато енергії, а тому використовують запас акумулятора. А от споживча потужність накопичувачі ssd становить менш ніж 1 Вт.
Гучність роботи пристроїв
Оскільки основу жорсткого диска hdd становлять магнітні пластини та зчитувальні головки, які під час запису чи зчитування даних досить швидко обертаються, а тому їхня робота супроводжується незначним шумом та вібрацією. А ssd накопичувач працює абсолютно безшумно.
Термін служби накопичувачів
Термін використання накопичувачів для ноутбука безпосередньо залежить від кількості циклів запису даних на пристрій. Як відомо, ssd або hdd мають обмежену кількість циклів. Так, записати дані на жорсткий диск hdd можна від 1 до 5 млн раз, а середня кількість циклів запису накопичувача ssd становить лише 100 тис.
Проте, не варто забувати і про механічні пошкодження накопичувачів, які також впливають на термін експлуатації резервного джерела пам'яті. Так, під час постійного використання зчитувальна головка hdd диска може пошкодитись чи зламатись, тому різниця між ssd і hdd ще й у тривалості експлуатації.
Технічне обслуговування та ремонт
Техніка пошкоджується чи виходить з ладу постійно. Не є виключенням і твердотільні накопичувачі hdd та ssd. Оскільки, навіть банальне падіння чи удар жорстоко диска може призвести до походження рухомих частин та виведення пристрою з ладу. Також прилади, магнітне поле яких є досить високим, можуть спричинити порушення магнітного порядку пластин накопичувача hdd та до втрати даних.
Твердотільний накопичувач не містить рухомих елементів, тому магнітне поле та падіння не впливатимуть на його роботу. Але від стрімких стрибків напруги ssd може повністю згоріти. Недоліки ssd для ноутбука це також те, що відновити втрачені з накопичувача дані досить важко, навіть hdd в цьому плані більш практичніший.
Ціна зовнішніх накопичувачів
Головний недолік накопичувачів — ціна. Так, твердотільний ssd, хоча і володіє рядом відмінних переваг, в декілька разів дорожчий за hdd накопичувач і чим більше резервних Гб на ньому, тим більша його вартість. Тому для зберігання великих обсягів даних краще обирати hdd.
Звісно, кожен користувач обирає накопичувач відповідно до своїх потреб, проте якщо вартість для вас не відіграє великої ролі — головне, щоб уся потрібна інформація надійно зберігалась, варто доповнити hdd твердотілим ssd. Такий симбіоз дозволить зберігати необхідні файли, а ноутбук запускатиметься набагато швидше.
Товари
- Комментарии