Що таке оперативна пам'ять?
Вибираєте ПК і хочете більше дізнатися, що таке оперативна пам’ять і за що вона відповідає? Спеціалісти інтернет-магазину техніки Gazik дадуть відповіді на ці питання і розкажуть про ОЗП детальніше.
Оперативна пам’ять – це одна із найбільш важливих комплектуючих комп’ютера, котра відповідає за швидкість і якість роботи вашого девайсу. Вона встановлюється на материнській платі за допомогою спеціальних модулів. Її називають по-різному: RAM, ОЗУ, ОЗП чи просто – оперативна пам’ять комп’ютера. Це частина пам’яті, доступ до якої комп’ютер може отримувати безсистемно. Це поширений тип пам’яті на різних сучасних пристроях: комп’ютерах, ноутбуках, смартфонах, планшетах тощо.
Оперативна пам'ять: що це і для чого призначена?
Якщо пояснювати іншими словами, що таке оперативна пам’ять – це комп’ютерний тип пам’яті швидкої дії. Для чого призначена оперативна пам’ять? Її функція – записувати, читати і зберігати інформацію у процесі обробки. Це невід’ємна комплектуюча системного блоку комп’ютера, без якої він просто не буде працювати.
Виділяють 3 типи частотності ОЗУ:
-
DDR (200-400 MHz).
-
DDR2 (533-1200 MHz).
-
DDR3 (800-2400 MHz).
Чим більша частота, тим швидше будуть виконуватися команди ПК. Але варто розуміти, що оперативна пам’ять узгоджується із процесором. Тому інколи це викликає парадоксальні ситуації, коли частота ОЗУ більша, а швидкість роботи менша. Тому рекомендуємо звертати увагу на такі деталі, як обсяг пам’яті та частота процесора в ГГц. Якщо процесор не дуже потужний, купувати ОЗУ з високою частотністю немає сенсу, адже процесор “не потягне” таких характеристик оперативки.
Щодо типів опертиавної планки, то їх виділяють 2:
-
DRAM – динамічна внутрішня пам’ять;
-
SRAM – статична ОЗП.
Основна різниця між цими двома видами оперативної пам’яті – в технології виготовлення та принципі роботи. Перший варіант частіше зустрічається в комп’ютерах і ноутбуках і підходить для роботи середньої складності. Він дешевий і простіший. Другий тип характеризується більш швидкою роботою та довговічністю, але й ціна відповідна.
Особливості роботи оперативної пам'яті
ОЗУ взаємодіє з процесором та зовнішнім накопичувачем. Принцип роботи такий:
-
Накопичувач відправляє інформацію на оперативну пам’ять;
-
Ці дані з ОЗУ надходять до центрального процесора;
-
Процесор обробляє інформацію та запускає процес вводу-виводу.
Простими словами, ОЗП – це тимчасова пам’ять. І чим вона більша, тим швидкою буде робота ПК.
Структура ОЗП
Оперативна пам'ять ділиться на 5 областей:
-
Conventional memory – основна;
-
UMA – верхня;
-
HMA – область верхньої пам'яті або область верхніх адрес;
-
XMS – додаткова;
-
EMS – розширена.
Що залежить від об'єму оперативної пам'яті?
На що впливає оперативна пам’ять комп’ютера? Як ми вже згадували, ОПЗ впливає на швидкість і продуктивність роботи ПК, а саме, впливають такі чинники:
-
Об’єм;
-
Частота;
-
Покоління.
Чим вищі показники цих критеріїв, тим краще – так комп’ютер чи інший девайс будуть значно спритнішими.
Перевіряємо, що займає ОЗУ на комп'ютері
Деякі програми займають дуже багато оперативної пам’яті і тим самим негативно впливають роботу ПК і значно її сповільнюють. Наприклад, це можуть бути додатки у фоновому режимі – вони споживають дуже багато ресурсу. Як приклад:
-
Шкідливе ПО;
-
Софт з автозавантаження;
-
Багато відкритих вкладок.
Ліквідувати це можна почистивши ПК від вірусів. Також для чистки можете скористатися “Диспетчером завдань”, через котрий можна відключити непотрібні “ненажерливі” програми. Також корисним буде регулярне перезавантаження пристрою – хоча б раз у декілька днів.
Оперативна VS постійна пам’ять. Яка різниця?
Цікавить, чим відрізняється оперативна пам’ять від постійної? Все просто:
-
Оперативна пам'ять – це енергозалежна пам’ять, котра після вимкнення пристрою повністю автоматично очищається і починає свою роботу тільки після запуску системи.
-
Постійна пам’ять – використовується для зберігання незмінних даних (фото, музика, відео тощо).
Збільшуємо об’єм оперативної пам’яті
Якщо ви хочете збільшити продуктивність і функціональність комп’ютера, збільшення оперативної пам’яті – чудовий варіант. Зробити це можна 2 способами:
-
Вставити оперативку з більшим об’ємом пам’яті;
-
Скористатися флеш-накопичувачем чи іншим запам’ятовуючим пристроєм.
Якщо з 2 варіантом все зрозуміло, то для 1 першого треба пояснення. Справа в тому, що комп’ютер може мати декілька слотів у материнській платі, в які можна вставляти додаткові модулі. Чим більша кількість слотів для модулів, тим краще. І якщо є вибір: поставити один модуль, розміром 8 ГБ чи два по 4 ГБ, краще вибрати другий варіант.
Сподіваємося, ми дали відповідь на питання, що таке оперативна пам’ять і які її особливості. Якщо у вас залишилися питання, ви можете задати їх нашому менеджеру та отримати професійні відповіді.
Якщо ви хочете купити оперативну пам'ять для свого ПК, інтернет-магазин Gazik – те, що вам потрібно. Тут великий вибір ОЗП, комп’ютерної техніки, мережевого обладнання, смартфонів та аксесуарів, а також товарів для дому. До того ж у вас є можливість купит не тільки нові, але й користовані товари у бездоганному стані за вигідними цінами. Переглянути каталог і ціни на товари можна на нашому сайті gazik.ua.
Переваги магазину Gazik
-
Великий вибір товарів різних груп;
-
Вся продукція має необхідні сертифікати та документи;
-
Конкурентні ціни – одні з найкращих на українському ринку;
-
Досвід роботи з 2006 року;
-
Довіра клієнтів і високим рейтинг серед конкурентів;
-
Можливість підтримки і безкоштовної консультації.
Товари
- Комментарии