Ноутбук Toshiba Portégé Z30A
Супертонкий і надзвичайно легкий корпус Toshiba Portégé Z30 один з найбільш мобільних ноутбуків в своєму поколінні та класі. Максимально укомплектований 13-дюймовий ноутбук, який демонструє відмінні показники автономної роботи і продуктивності.
Корпус
Найбільша проблема легких ноутбуків - це спроектувати їх без шкоди для міцності корпуса. Тому багато виробників ноутбуків покладаються на легкі метали, такі як, наприклад алюміній. Toshiba пішли шляхом використання магнієвого сплаву в своїх корпусах, і домоглися значного зниження ваги без особливого зниження міцності. Єдине, чим довелося пожертвувати це зйомний акумулятор. Вагу Toshiba Portégé Z30 вдалося знизити до 1.2 кг. Корпус вийшов досить стійкий до прогину і не видає скрипів, тільки при спробі скручування екрану спостерігається незначна його деформація, але це і очікувано при його товщині 4 мм. Товщина корпусу 17.9 мм. Екран відкривається однією рукою і не хитається при легких вібраціях. В основному якість зборки корпусу можна назвати бездоганною. Габарити корпусу: Висота - 17,9 мм, Глибина - 227 мм, Ширина - 316 мм.
Порти
Toshiba Portégе оснащений усіма найважливішими портами, їх можна навіть назвати оптимальним для такого тонкого ноутбука. Були встановлені три швидкісних порти USB 3.0, для підключення зовнішніх моніторів можна використовувати VGA або HDMI, для проводового підключення до дротової мережі Gbit LAN. На жаль, відсутній DisplayPort, який часто використовується для моніторів з високою роздільною здатністю, але ця проблема може бути вирішена шляхом використання док-станції. Всі порти були розташовані на лівій і правій стороні корпуса. Розташування портів на задній грані неможливе, через конструкцію відкривання екрану. На лівій стороні розташовані: роз'єм для підключення блоку живлення, VGA порт, HDMI, USB 3.0, роз'єм для навушників і мікрофону, зчитувач смарт-карт. У правій бічній області: кардрідер, 2x USB 3.0, Gbit LAN (RJ45), роз'єм для замку Кенсінгтона. Передня грань залишилася порожня якщо не брати до уваги індикаторів заряду і активності бездротових мереж.
Комунікація
Intel Wireless-AC 3160 молодший брат топ-моделі Wireless-AC 7260. Як видно з назви, обидві версії підтримують поточний стандарт WLAN 802.11ac, а також і попередній 802.11a / b / g / n і Bluetooth 4.0. Через однопотокові передачі Wireless-AC 3160 максимальна валова швидкість передачі даних 433 Мбіт/с. За гігабітну мережу відповідає адаптер Intel Ethernet Connection I218-V (10/100 / 1000MBit).
Пристрої введення
Toshiba встановлювали на Portégé Z30 вологозахищену клавіатуру з двохрежимною підсвіткою. Помітне маркування клавіш і інтуїтивно зрозуміла розкладка забезпечують швидке звикання, хоча деякі функціональні клавіші замалі. Букви мають стандартні розміри 15 х 15 міліметрів, як у більших моделей. Клавіатура практично не прогинається. Чітке натиснення клавіш забезпечує гарний зворотний зв'язок по кожному натисканню і допомагає досягти високої швидкості друку з низьким рівнем помилок в наслідок промаху по клавішах. При енергійному наборі тексту клавіатура видає чітко чутний клік. Тачпад великий, сенсорна панель для введення розміром 10 x 5,6 см. Відпрацювання дотиків точне і з хорошими властиаостями ковзання. В загальному, панель не поступається конкурентам. Крім того, панель підтримує численні настройки і мультитач-жести. Виробник вирішив встановити так званий ClickPad без виділених кнопок.
Дисплей
З діагоналлю 13,3 дюйма матриця має роздільну здатність (WXGA) 1366x768 пікселів, що відповідає щільності пікселів 118 точок на дюйм. У порівнянні з декількома ультрабуками, виробники пропонують 1920х1080 пікселів при тому ж розмірі дисплея. При цьому екран має достатню різкість, і варто також враховувати, що менша роздільна здатність покращує читаність менших букв і символів. Середня яскравість дисплея 265 кд/м². Покриття екрану матове, антиблікове. Коефіцієнт контрастності 338:1. Z30 розроблявся не для роботи з професійними графічними додатками, а більше призначений для роботи з текстами або рівносильними задачами.
Комплектація
Обмежена можливість тепловідведення 13-дюймового корпусу призводить до використання економічних процесорів ULV з TDP 15 Вт. Toshiba пропонує в своєму каталозі тільки Core i5-4200U, а також Core i7-4600U. Заснований архітектурі Haswell, i5-4200U об'єднує два ядра з базовою тактовою частотою 1,6 ГГц. Залежно від робочого навантаження, процесор може самостійно розганятися до 2,6 ГГц і отримати додаткову вигоду від технології Hyperthreading, яка дозволяє паралельно обробляти чотири потоки. У процесор вбудовано Intel HD Graphics 4400. Середній рівень конфігурації графічного процесора Haswell, тактується на частоті 200-1100 МГц її має бути достатньо для простих 3D і мультимедійних додатків. Максимальний об'єм оперативної пам'яті 16 гігабайт типу DDR3L, що досить вражає в такому легкому корпусі.