Огляд HP EliteBook 840 G1
Це бізнес-рішення для тих, хто цінує якість і престиж. На ринку компанія НР пропонує досить широку лінійку комплектацій, ми ж в даному огляді розглянемо середній варіант як за ціною, так і по потужності - з процесором Core i5-4200U,
14-дюймовим сенсорним екраном з роздільною здатністю 1600x900 пікселів, 8 ГБ оперативної пам'яті, 180 ГБ SSD і підтримкою LTE.
Вкрай цікавий зразок для розгляду, так як за таку покупку доведеться викласти майже $ 1900 та це чимало, знаєте, щоб обмежитися чисто цифрами - необхідно на практиці перевірити, на що здатний цей 14-дюймовий лептоп, що ми зараз і зробимо.
Ноутбуки HP 840 g1, g2, g3, g4, g5, g6 в наявності:
Дизайн
Якість збірки пристрою, безсумнівно, елітний варіант, так як алюмінієвий корпус створює враження монолітної конструкції, де все щільно підігнано, немає люфтів і скрипів. Кришка ноутбука чорного кольору, з приємним шорстким покриттям типу софт-тач. Логотип не підсвічується, але впадає в очі відразу, так як розташований чітко посередині.
Кут розкриття ноутбука приблизно 135 градусів, при цьому, кришка фіксується щільно і надійно, а значить, є велика ймовірність, що в процесі експлуатації шарніри НЕ розбовтаються. Габарити корпусу середні: 339х237х23 міліметрів, вага всього-то 1.58 кілограма.
Зсередини зберігається мінімалістичний картина - дисплей в оточенні чорної рамки з матового пластика, металева робоча зона з великим тачпадом, компактною клавіатурою і сканером відбитка пальця. Над клавіатурою є кілька додаткових кнопок.
Днище ноутбука зроблено з магнієвого сплаву. Щоб дістатися до внутрішніх компонентів, доведеться знімати всю кришку відразу, так як вона суцільна. Виконується ця процедура легко, за допомогою однієї-єдиної засувки. На дні присутні решітки вентиляції, роз'єми під додаткову батарею, гумові опорні ніжки, кардрідер. Все зібрано прекрасно, претензій як до якості конструкції, так і до її організації, немає абсолютно.
Дисплей, звук і веб-камера
HP EliteBook 840 G1 оснащений сенсорним 14-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 1600х900 пікселів. Тут використана недорога TN-матриця, тому відразу потрібно бути готовим до того, що широкі кути огляду не будуть пам'яткою даного лептопа. На ділі ви зіткнетеся з перекручуванням картинки навіть при невеликому відхиленні кришки дисплея. Сумний факт для пристрою з цінником майже в 2000 доларів. Зате в ноутбуці знайшло своє застосування матове покриття, що має подвійний плюс - екран не так брудниться при контакті з пальцями і намагається не бликовать при яскравому освітленні. Що стосується якості картинки в цілому, то рівень яскравості досить високий, особливо на тлі середньої контрастності і не дуже реалістичною передачі кольору. Таким чином, напрошується висновок, що екран EliteBook 840 G1 комбінує в собі плюси і мінуси, проте останні все-таки переважають. Але зате сенсор дисплея працює ідеально - він чутливий і миттєво реагує на дотик.
Акустика для бізнес-ноутбука - не найважливіша характеристика, однак в EliteBook 840 G1 цього питання приділили чимало уваги. Отже, в лептопі є два стереодинаміки, досить гучних, щоб в більшості випадках відмовитися від використання зовнішніх колонок. Звук чистий, без фонових шумів, проте басів традиційно не вистачає. Втім, це некритично і цілком очікувано для таких гаджетів, як ноутбуки. До речі, тут передбачена технологія DTS Studio Sound, так що гарна якість акустики цілком зрозуміло.
HD веб-камера з роздільною здатністю 0.9 Мп працює непогано для свого рівня, принаймні для Skype її ресурсів вистачить цілком.
Клавіатура і тачпад
Острівна клавіатура з захистом від вологи в HP EliteBook 840 G1 оснащена дренажними отворами для відводу рідини, вона надзвичайно компактна, розташована на міцній гнеться підкладці чорного кольору. Традиційно стиснуті дві «стрілки» з чотирьох, зменшені також кнопки функціонального ряду. У звичному місці розташований трекпоінт, який доповнюється двома клавішами і замінює мишку або тачпад. Кнопки клавіатури мають досить невеликий хід, натискаються тихо і з легкої віддачею. Враження - зручний інструмент для роботи в бізнес-ноутбуку, проте, як і у всіх лептопах, до такого стилю набору тексту необхідно звикати. До речі, тут присутній дворівнева підсвічування, яка м'яким розсіяним або більш яскравим світлом підсвічує клавіатуру знизу.
Над клавіатурній зоною винесені три фізичні кнопки - справа розташовані дві, що відповідають за активацію / деактивацію Wi-Fi і відключення звуку, зліва - клавіша харчування. Трохи правіше від тачпада знаходиться сканер відбитків пальців - незамінний спосіб захисту від несанкціонованого входу в систему, особливо затребуваний в бізнес-пристроях. Працює сканер неідеально, розпізнаючи унікальний малюнок подушечки пальця господаря лептопа не надто швидко.
Розміри тачпада значні, тим більше що він розташований в оточенні мишачих кнопок - власних і Трекпоінт. Тут зберігається прекрасна чутливість у всіх точках сенсорної зони. Поверхня шорстка, за рахунок чого простіше управляти курсором на екрані, а також виконувати мультитач-жести, наприклад, скролінг, масштабування. Кнопки тачпада натискаються з деяким зусиллям і мають хорошу віддачу.
Продуктивність
Працює HP EliteBook 840 G1 (H5G32EA) під керуванням операційної системи Windows 10 Pro. Тут також є значний набір софта, який, можливо, одним полегшить процес користування лептопом, а іншим, навпаки, ускладнить. Отже, власник побачить такі програми, як HP Quick Start, HP Pagelift для сканування і подальшої нескладної коригування документа, HP Trust Circle,
свого роду файлообмінник, і багато іншого.
Описувана в огляді комплектація включає в себе ультрабучний процесор Intel Core i5-4200U з робочою частотою 1.6-2.6 ГГц, побудований на архітектурі Haswell. CPU виготовлений за нормами 22-нм технології і підтримує технологію гіперпоточності, за рахунок чого рівень його роботи досить оптимізований. Два процесорних ядра в комплексі з відеокартою і контролером пам'яті споживають приблизно 15 Вт електроенергії, тому чіп встановлюється в тонкі пристрої на кшталт HP EliteBook 840 G1. За рівнем продуктивності Core i5-4200U можна порівняти з Core i5-3337U - представником попереднього покоління Ivy Bridge, на практиці ж 4200U прекрасно справляється з вимогливими мультимедійними додатками і різноманітними офісними завданнями.
Дискретної графіки в даній комплектації не передбачено, зате, звичайно, є вбудована - Intel HD Graphics 4400 з 20 виконавчими пристроями. Відеокарта отримала покращений декодер 4К і кодек Quick Sync, тому прекрасно справляється з різними відео, а ось ігри, на жаль, не її коник. Так, наприклад, вона потягне Call of Duty: Ghosts 2013 з середніми настройками при вирішенні 1366х768 - 28 fps, FIFA 14 2013 піде і на високих настройках з аналогічним дозволом, однак тут кількість fps зросте до 59.
Об'єм оперативної пам'яті ноутбука становить 8 ГБ стандарту DDR3L-1600 МГц, за рахунок двох 4-гігабайтних планок. Але якщо вам мало і цього, без проблем можна відкрити кришку днища і в кожен модуль поставити по 8 ГБ, отримавши в сумі 16 ГБ ОЗУ. Як би там не було, але заздалегідь визначеного обсягу цілком вистачає на швидку роботу і гідну продуктивність системи.
Для зберігання даних тут запропонований SSD ємністю 180 ГБ. Однозначно, твердотільний накопичувач - це одна з сильних сторін даного лептопа, оскільки працює швидко, безшумно за рахунок відсутності рухомих компонентів. До речі, тут передбачений слот і під другий SSD, наявність якого суттєво розширить можливості лептопа.
Порти і комунікації
Як і всі бізнес-рішення, HP EliteBook 840 G1 має безліч портів. На лівому торці можна знайти щілину для завантаження SmartCard, два порти USB 3.0, один з яких з функцією підзарядки, VGA, вентиляційну решітку і замок Кенсингтона.
Справа не менше різноманітна картина: комбінований аудіороз'єм, DisplayPort, ще одна пара USB 3.0, напівприкритими заглушкою RJ-45, порт для док-станції і гніздо зарядного пристрою.
З цього ж боку, практично на днище, знаходиться кардрідер, до якого доступ надзвичайно утруднений.
На передньому схилі знаходиться ряд світлодіодних індикаторів в супроводі LED-смужки, на задній панелі немає нічого.
Бездротові комунікації ноутбука представлені Wi-Fi 802.11a / b / g / n (адаптер Intel Dual Band Wireless-N 7260AN), Bluetooth 4.0 і тепер, увага, модуль HP lt4112 LTE / HSPA з підтримкою широкосмугового мобільного інтернету. Таким чином, робоча машинка в будь-якій ситуації буде мати доступ до інтернету, незалежно від покриття Wi-Fi.
Батарея
HP EliteBook 840 G1 оснащується 3-елементної літій-полімерною батареєю, ємністю 50 Втч. Такого обсягу вистачає приблизно на три години роботи в змішаному режимі - вирішувати офісні задачі упереміш з веб-серфінгом при максимальній яскравості дисплея. Більш того, ще можна встановити додаткову батарею, розтягнувши, таким чином, автономність до дев'яти годин.
Висновок
Лептоп EliteBook 840 G1 - одне з багатьох пристроїв компанії НР, яке має яскраво виражену функціональну спрямованість в бізнес-середовищі. Він володіє всім необхідним, щоб вважатися гідним варіантом покупки для вирішення різноманітних завдань: стильним дизайном, якісним корпусом, зручним і практичним клавіатурою і тачпадом, гідною продуктивністю, розширеним набором портів і непоганий автономністю. Так, не дивлячись на сенсор і матове покриття, екран не можна назвати мрією, так само як і роботу сканера відбитка пальця. У той же час суттєвою перевагою цього ноутбука є підтримка LTE і можливість підключення ще одного акумулятора, що надзвичайно важливо. Але варто тільки згадати, що даний зразок коштує майже $ 2000, виходить більш ніж дорогувато, Хоча, якщо цікавить саме НР, то в продажу доступні конфігурації простіше і дешевше, тобто завжди є вибір.