Огляд мобільної робочої станції від Lenovo ThinkPad W541
Робочі станції Lenovo ThinkPad на сайті:
Корпус
Основний дизайн корпусу не зазнав значних змін. Видно все ті-ж чорні, прямі лінії. Основний корпус зібраний міцно і не прогинається, тільки подладонна область лівої руки має незначну деформацію. Але, схоже що в Lenovo мали за мету зниження ваги. Для порівняння вага Lenovo ThinkPad W541 2600 г (з батареєю 99 Вт), для робочих станцій це чудовий результат так як його найближчі конкурент HP ZBook 15 G2 важить 3 кілограми в мінімальній комплектації. В інших частинах корпусу подібних проблем не спостерігається. Верхня кришка матриці не прогинається. Габарити ноутбука (в мм) висота: 35, ширина: 376, глибина: 247 (в мм).
Порти
W541 Оснащений всіма необхідними портами підключення периферійних пристроїв. Відстань між USB портами на правій стороні дозволяє підключити два пристрої одночасно. З лівого боку відстань трохи менше і може привести до блокування пристрою сусіднім підключеним USB пристроєм якщо ви захочете використовувати їх одночасно. Ліва грань: Thunderbolt 2.0, VGA, USB 2.0, USB 3.0, кард-рідер: SD, SDHC, SDXC, поєднаний порт підключення навушників і мікрофону. Права грань: слот ExpressCard / 34, USB 2.0, USB 3.0, гніздо для підключення замка Кенсінгтона. Тильна грань: LAN порт (RJ45), DisplayPort, роз'єм для підключення зарядного пристрою.
Комунікація
За бездротове з'єднання в більшості конфігурацій відповідає модуль 7260 WLAN з підтримкою 2,4 GHz і 5 GHz діапазонів мережі. Адаптер має дві антени з максимальною швидкістю 867 Мбіт / с. Для підключення периферійних бездротових пристроїв встановлений Bluetooth 4.0. За дротове підключення до мережі інтернет відповідає Intel I217-LM Gigabit Network Connection. Також можливе встановлення 4G LTE модему.
Пристрої введення
Клавіатура мембранна з чітким ходом, великими клавішами і контрастними буквами. Розмір клавіш 19 мм. Клавіші зі стрілками однакового розміру, трохи зменшені по відношенню до основних. Клавіатура втоплена в корпус не скріпить і не прогинається при наборі тексту. Окрема цифрова клавіатура спрощує роботу з великим об'ємом цифрових даних. У верхній частині F-клавіш є додаткові мультимедійні та спеціальні кнопки, які дозволяють використовувати корисні функції, не вимагаючи клавіші Fn.
Користувачам, які залишилися прихильниками TrackPoint отримали додатковий ряд повноцінних клавіш лівого і правого натискання миші. Сам тачпад також була перероблений: вбудовані кнопки сенсорної панелі в передній частині тепер також звертають увагу на периферійні області, і тому забезпечують набагато кращий зворотній зв'язок в порівнянні з попереднім поколінням. Тачпад забезпечує гарне ковзання і надійно відпрацьовує кліки.
Дисплей
Lenovo ThinkPad W541 оснащувався дисплеями з роздільною здатністю від 1920x1080 (Full HD) до 2880x1620 (3K). Молодший дисплей з роздільною здатністю 1920х1080 був побудований на базі TN матриці, а в свою чергу старший з роздільною здатністю 2880х1620 базується на більш якісній IPS матриці. Середня яскравість матриці дисплея 260кд / м², за умови відсутності прямих сонячних променів, яскравості буде вистачати із запасом. У старшій матриці максимальна яскравість 360 кд / м2 Контрастність молодшої моделі 500: 1, а у старшій 600: 1. Кути огляду при відхиленні навіть у молодшої моделі не викликають дискомфорту. Для офісної роботи екран молодшої моделі просто шикарний, а для обробки графіки краще використовувати старшу модель з повним охопленням sRGB простору.
Комплектація
Lenovo ThinkPad W541 комплектувався різними процесорами. Виробник пропонував процесора починаючи Intel Core i5-4210M і закінчуючи Intel Core i7-4940MX. Для обробки графіки пропонувалися Nvidia Quadro K1100M або Nvidia Quadro K2100M, а також різні варіанти об'ємів постійної пам'яті. Конфігурації з чотирьохядерним процесором підтримують до 32 ГБ пам'яті, а двоядерні 16 ГБ.