Компанія Lenovo зважилася, нарешті, відновити серію мультимедійних ноутбуків мають індекс T. І якщо раніше дизайн цих апаратів залишав бажати кращого, то тепер оновлена серія виглядає, набагато, привабливіше, ніж раніше. Lenovo ThinkPad T560, який ми як раз і розглянемо має схожі характеристики з моделлю ThinkPad T460, але відрізняється від нього за часом роботи від батареї. Крім того, T560 обладнаний сканером відбитка пальця. Що стосується апаратних конфігурацій, то покупцям пропонується будь-який чіп Intel з «низьковольтної» серії Core U аж до Core i7, до 32 Гбайт оперативної пам'яті і накопичувач у вигляді класичного жорсткого диска об'ємом до 1 Тбайт або 512-Гбайт SSD. У ролі відеокарти тут передбачений як інтегрований в процесор GPU Intel HD Graphics, так і дискретний прискорювач NVIDIA GeForce 940MX з 2 Гбайт власної пам'яті. Розмір і розширення дисплея при цьому варіюються від 14 дюймів і Full HD до 15,6 дюйма і WQHD (2560 × 1440).

Огляд

Зовнішній вигляд Lenovo ThinkPad T560 на перший погляд, практично такий же як і у минулорічній версії T560, хоча деякі відмінності все ж є. По-перше з зовнішньої поверхні верхньої кришки зник металевий логотип Lenovo, тепер замість нього є тиснений логотип виробника в нижньому правому куті. Друге, більш важлива зміна полягає в заміні VGA роз'єму на порт HDMI. Ці зміни ніяк не вплинули на розмір і вагу ноутбука. Корпус як і раніше досить товстий 23 мм і міцний. Матриця оточена матовою рамкою. Петлі працюють досить гладко і забезпечують великий кут відкриття в 180 градусів. На жаль, відкрити ноутбук однією рукою не вийде базовий блок занадто легкий, таким чином, щоб відкрити верхню кришку доведеться використовувати обидві руки. Що б отримати доступ до нутрощів доведеться знімати днище. Якщо говорити про набір інтерфейсів, то він може похвалитися великою різноманітністю. На лівому боці T560 знаходиться роз'єм живлення, комбінований аудіопорти, Ethernet-роз'єм, порт HDMI, один USB 3.0, кардрідер (підтримує лише два формати) і пристрій для читання смарт-карт. З іншого боку знаходяться ще пара USB 3.0, Mini DisplayPort і грати вентиляції. На передній і задній панелі інтерфейсів немає. Про звукову систему цього ноутбука можна сказати, що вона виглядає непогано, але від повноформатних мультимедійних ноутбуків помітно відстає. Два вбудованих динаміка з виведенням звуку справляються відмінно, звук досить гучний спотворень практично немає.

Єдиним мінусом є домінування верхніх частот над всім балансом. Але це бич не тільки бюджетних комп'ютерів, але і багатьох моделей бізнес-класу. Клавіатура AccuType є стандартом для ноутбуків Lenovo. Передні межі кнопок закруглені, самі клавіші мають м'який, але дуже чіткими ходом. Клавіатура має типову для Lenovo розкладку, зі зменшеним цифровим полем і повнорозмірними курсорними клавішами. Головне достоїнство клавіатури це біле підсвічування. то стосується маркування, то вона досить чітка, годі й придивлятися під час друку. До речі, розкладка клавіатури трохи змінена, наприклад [Fn] і [Ctrl] поміняли місцями. Звичайно, звикати до чогось кардинально нового не доведеться, тим не менш, професіоналам навряд чи таке переміщення здасться вдалим. У центрі клавіатури знаходиться трекпоінт, яким зручно позиціонувати, не відриваючись від клавіатури. Його нескладно помітити серед інших клавіш, тому що він має червоний колір і прогумовану поверхню. Джойстик доповнюється механічними кнопками, розташованими вище тачпада. До речі, сам сенсорний маніпулятор можна побачити під прогалиною, а наявність клавіш є істотною відмінністю від деяких інших моделей від моделі Lenovo, у якій вся зона бескнопочний.

Поверхня тачпада гладка, що добре для позиціонування, чутливість хороша і не тільки посередині, але і у самих кордонів. Команди розпізнаються сенсорним маніпулятором відмінно, та й віддача при натисканні кнопок не викликає невдоволення. Дисплей, встановлений в цьому ноутбуці, має розширення 1920x1080 пікселів, а його діагональ дорівнює 15.6 дюймам. Що стосується робочих характеристик матриці виконаної за технологією IPS, то вони відповідають як і очікувалося бізнес моделі. Максимальна яскравість становить 300 кд м2., А контраст 1046: 1, що є непоганими показником для цього типу дисплея. Варто, відзначить, що дисплей, встановлений в Lenovo ThinkPad T560, має матове покриття, тому працювати на ноутбуці при яскравому освітленні цілком зручно.
 

Нагрівання, шум, час автономної роботи

Як і належить ноутбуку з низьковольтних процесором і вбудованою відеокартою, шумить ThinkPad T560 мало. При низькому навантаженні ноутбук майже безшумний чути лише звук обертання жорсткого диска. При високому навантаженні максимальний рівень склав 36 дБ - якщо порівнювати з низьким навантаженням, різниця помітна, але галасливою роботу назвати все одно не можна. Треба сказати, втім, що при великому навантаженні вентилятору було б обертатися швидше - нагрів лівої і середньої третин лицьовій і нижній панелей до 40-45 ° C зовсім не радує. При низькому навантаженні температура набагато нижче і не перевищує 29 ° C - поверхня ноутбука залишається прохолодною і працювати приємно. Невисоке енергоспоживання дозволяє ThinkPad T560 довго працювати без підзарядки. Можна довго працювати в браузері через Wi-Fi на середньої яскравості - ноутбук протримався майже 7 годин.
 

Висновок

Позитивні аспекти ThinkPad T560 це відмінний міцний корпус, відмінні хороші пристрої введення, велика клавіатура, а також надзвичайно низький рівень шуму і невелике нагрівання корпусу. Останнє частково є результатом рішення компанії Lenovo оснастити ThinkPad T560 виключно економним процесором ULV. На жаль, компанія Lenovo не використовувала в цьому ноутбуці сучасний USB 3.1 або Type-C порти або навіть Thunderbolt 3. Новий дисплей IPS на перевірку виявився гірше, ніж дисплей попередньої моделі, не дивлячись на те, що контраст значно збільшився, кольору і максимальна яскравість у T560 стали гірше, чому дисплея T550.